ОСТАННІ НОВИНИ

На фоні війни в Україні зростає кількість інсультів

Андрій Котенський

|

У 2023 році кількість інсультів у країні збільшилась на 16%. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі Міністерства охорони здоров’я.

У МОЗ очікують, що через війну інсульти помолодшають орієнтовно на 10-15 років.

«Міністерство продовжує працювати над створенням мережі медичних закладів, в яких є все необхідне для надання якісної медичної допомоги пацієнтам з інсультом, та впровадженням нових ефективних методик для діагностики та лікування інсульту. На сьогодні законтрактовані НСЗУ за пакетом «Медична допомога при гострому мозковому інсульті» 229 таких закладів», – йдеться у повідомленні.

У МОЗ додають, що за останні два роки було закуплено високотехнологічне обладнання для діагностики та лікування, зокрема, ангіографи.

Наразі запрацювали оновлені маршрути для пацієнтів з інсультами. Це сприяє зниженню летальності та інвалідизації.

Окрім того МОЗ звертає увагу керівників медзакладів на необхідності ефективних закупівель тромболітичних лікарських засобів, своєчасного здійснення діагностичних заходів та ендоваскулярного втручання.

Нагадаємо, що медична допомога при інсульті максимально ефективна лише впродовж 4 годин після появи перших симптомів – це так зване «терапевтичне вікно». Проте часто люди нехтують цим і звертаються до лікарів запізно.

Тому лікарі наголошують: для того, аби розпізнати інсульт та врятувати людину, потрібно вміти його розпізнати. До ознак інсульту належать: порушення мовлення, раптова асиметрія обличчя, запаморочення, слабкість чи оніміння кінцівок та погіршення зору.

Крім того, можна попросити людину посміхнутись або підняти руки вгору. Якщо вона цього зробити не змогла, потрібно негайно викликати швидку.

Уникнути інсульту все ж можна запобігти, якщо дбати про своє здоров’я й своєчасно звертатись до лікарів. У Центрі громадського здоров’я радять:

  • Перевіряти рівень холестерину. Його потрібно контролювати не рідше, ніж 1 раз на 5 років.
  • Контролювати артеріальний тиск. Це можна робити вдома, в деяких аптеках та у лікарнях.
  • Обирати здорову їжу. Щоденний раціон має містити свіжі овочі та фрукти. Натомість від жирів та холестерину краще відмовитись. Також важливо обмежити споживання солі.
  • Фізична активність. Достатньо займатись швидкою ходьбою принаймні 30-40 хвилин на день або виконувати аеробні вправи. Однак перед початок фізичних навантажень потрібно проконсультуватись із лікарем.
  • Лікувати інші захворювання, які провокують інсульт, – діабет, артеріальну гіпертензію або серцеві захворювання.
  • Відмовитись від куріння та алкоголю.

Раніше Львівський портал повідомляв, скільки коштує лікування інсульту у стаціонарі на Львівщині. Розширений перелік безоплатних послуг при інсульті можна переглянути за цим посиланням.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *