Міністр культури та інформаційної політики України Олександр Ткаченко подав заяву на відставку з посади. Про це він повідомив уночі 21 липня.
Ткаченко каже, що ще ввечері 20 липня написав заяву на відставку через «хвилю непорозуміння щодо важливості культури під час війни». Таким чином він нібито випередив публічну заяву президента Володимира Зеленського щодо можливості призначення нового міністра культури.
«Культура під час війни важлива, бо це війна не тільки за території, а за людей, а люди – це наша памʼять, історія, мова, творчість попри війну, спадщина і минуле заради майбутнього. І приватні, і бюджетні кошти під час війни на культуру не менш важливі, ніж на дрони, тому що культура це щит нашої ідентичності та наших кордонів. І це принципова моя позиція проти інших», – написав Олександр Ткаченко.
Нагадаємо, довкола масштабних витрат на проєкти від Міністерства культури та інформаційної політики розгорівся скандал. Українці масово обурюються у соцмережах, що міністерство під час повномасштабної війни хоче витратити понад 150 млн грн на створення нових серіалів, ще близько 500 млн грн — на добудову Національного музею Голодомору. Натомість ці кошти варто було б скерувати на закупівлю безпілотників, антидронових рушниць тощо для ЗСУ.
Ввечері 20 липня президент Володимир Зеленський, публічно реагуючи на це, фактично засудив наміри Мінкульту і наголосив, що під час війни більшість бюджетних коштів мають йти саме на оборону. А на зйомку серіалів й музеї можна шукати позабюджетні гроші.
Крім того, Зеленський закликав прем’єр-міністра Дениса Шмигаля розглянути можливість заміни Ткаченка на посаді міністра культури.
Як писав Львівський портал, нещодавно в Україні реєстрували петицію з вимогою відставки міністра культури Олександра Ткаченка. Він, на думку тисяч громадян, перебуваючи на посаді, своєю політикою спричинив стагнацію у культурній сфері, не відповідає запитам українського суспільства та, зокрема сприяв незаконній реорганізації «Центру Довженка», виступав проти закриття музею українофоба Булгакова у Києві.
На початку червня петиція зібрала необхідні 25 тисяч голосів. Невдовзі глава уряду Денис Шмигаль повідомив, що визначити підґрунтя для звільнення Ткаченка наразі неможливо. Після цього українці зареєстрували нову петицію з аналогічною вимогою.
Додамо, що міністром культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка призначили у червні 2020 року.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Наталя Дуляба