Аналітики ISW вважають, що російський диктатор Володимир Путін наразі не буде звільняти главу Міноборони, щоб це не виглядало, ніби він виконує вимогу ватажка ПВК «Вагнер» Євгена Пригожина, який домагався звільнення Сергія Шойгу, повідомляє Українська правда.
«Кремль, ймовірно, намагається дати зрозуміти, що Шойгу поки що збереже свою позицію і що Путін не піддасться на спробу шантажу Пригожина», – йдеться у повідомленні ISW.
Ймовірно, на користь цього свідчить повідомлення Міноборони Росії про те, що 26 червня Шойгу нібито відвідав невстановлений передовий командний пункт Західної групи російських військ в Україні. Це була його перша публічна поява після маршу Пригожина в Ростов-на-Дону і до Москви.
Раніше Міноборони РФ зазначало, що Західна група військ діє на лінії Куп’янськ-Сватове в Харківській і Луганській областях.
Повідомлялося, що Шойгу зустрічався з командувачем цієї групи військ Євгеном Нікіфоровим і ставив перед ним завдання не допустити просування українських військ на фронті.
Водночас аналітики ISW акцентують, що Шойгу не відвідував штаб-квартиру ЗС РФ у Ростові-на-Дону після того, як місто було захоплене «вагнерівцями», і не зв’язувався іншим чином із силами ЗС РФ на півдні України після завершення збройного заколоту.
Попри те, що російські міл-блогери продовжували спекулювати на темі зміни російського військового командування, зокрема, називаючи прізвище губернатора Тульської області Олексія Дюміна на посаду Шойгу, аналітики не вірять, що Путін швидко проведе такі ротації.
«Наразі незрозуміло, чи замінить Кремль Шойгу і Герасимова, але малоймовірно, що Кремль негайно піде на такі радикальні зміни в командуванні, оскільки це виглядало б як поступка вимогам Пригожина. Раніше ISW вже повідомляв, що Путін цінує лояльність, а Шойгу і Герасимов продемонстрували свою відданість Путіну», − підсумовують аналітики.
Для довідки: За даними російських провоєнних медіа та телеграм-каналів, унаслідок заколоту «вагнерівців» загинуло всього від 13 до 20 осіб.
У той же час відомо, що під час заколоту «вагнерівці» збили літак Іл-22М та шість гелікоптерів армії РФ.
Путін визнав загибель російських льотчиків під час заколоту, але якихось гучних заяв з цього приводу не робив. Російський диктатор зібрав нараду за участю керівників силових відомств, але на ній він лише подякував їм за нібито «придушення» заколоту найманців «ПВК Вагнер». Путін також подякував і самим «вагнерівцям»” − нібито за те, що «не пішли на братовбивче кровопролиття».
Передісторія:
Ввечері 23 червня ватажок ПВК «Вагнер» Євгеній Пригожин заявив, що армія Росії завдала ракетний удар по тилових таборах «вагнерівців». Через це 25 тисяч найманців Пригожина нібито йдуть «відновлювати справедливість».
24 червня диктатор Володимир Путін екстрено заявив, що Росія веде «боротьбу за виживання», і в країні намагаються «організувати заколот».
«Вагнерівці» перейшли через російський кордон щонайменше у двох місцях, взяли під контроль військовий штаб у Ростові, частина найманців рухається на північ через Воронезьку область і «майже напевно мають на меті дістатися Москви». Найманці ПВК «Вагнер» також захопили військові об’єкти у Воронежі і взяли курс на Москву, з якої масово тікали чиновники режиму Путіна.
У суботу ввечері, буцімто після розмови з самопроголошеним президентом Білорусі Олександром Лукашенком Пригожин заявив, що його найманці розвертають колони і йдуть у зворотному напрямку в польові табори. Пізніше стало відомо, що кримінальну справу стосовно Пригожина закриють, а він «піде в Білорусь».
До цього Пригожин постійно скаржився на дефіцит боєприпасів і звинувачував у цьому саме керівника міноборони РФ.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Андрій Котенський