ОСТАННІ НОВИНИ

Львівські медики фіксують нехарактерні для дітей ускладнення після Covid-19

Наталя Дуляба

|

До медиків у Львові стали дедалі частіше поступати діти з ускладненнями після коронавірусу, які є рідкісними або зовсім непритаманні малечі. Про це Львівському порталу повідомили в обласній лікарні «Охматдит».

Протягом останніх кількох місяців медики зіткнулись із таким ускладненням Covid-19 у дітей як лімфоторакс. Це стан, при якому у грудній клітці є лімфатична рідина, вона може витікати з лімфатичних судин при їхньому пошкодженні. Лікарі кажуть: це є рідкісне захворювання, зустрічається в однієї дитини на 15 тисяч.

«Колись ми не мали таких ускладнень. Поступають дітки, які не мали до того ні операцій, ні втручань інших, які можуть таке провокувати», − розповів завідувач хірургічного відділення «Охматдиту» Олег Ленів.

Крім того, у немовлят до 1 року, які перехворіли на коронавірус, медики виявляють тромби.

«Це незвиклі стани, раніше такого ми не мали. Наразі у моїй практиці вже було двоє діток, у яких ми виявили на фоні Covid-19 такий діагноз», − додав лікар.

Ще один рідкісний випадок стався з 8-річним хлопчиком, у якого після Covid-19 спровокував міокардит – порушення ритму серця. Аби відновити повноцінну роботу органу, дитині вживляли кардіостимулятор. На щастя, все завершилось добре, тож прилад невдовзі мають вийняти.

«Ми ще до кінця не знаємо, які будуть наслідки ковідної пандемії для людей, які ним перехворіли. Але щоб у 6-місячних дітей були тромбози центральних магістральних кровоносних судин із наслідками, щоб у 8-річного хлопчика був такий важкий міокардит, що треба було ставити тимчасовий кардіостимулятор, бо саме серце було не в стані виробляти імпульси – це унікальні речі», – додав директор Львівської обласної лікарні Дмитро Квіт.

Всі ці рідкісні ускладнення коронавірусу у дітей львівські медики описали у спеціалізованому науково-медичному виданні. Робота може бути цінною для лікарів, адже наслідки Covid-19 ще не до кінця вивчені.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *