ОСТАННІ НОВИНИ

ПАРЄ визнала геноцидом депортацію українських дітей до РФ

Анастасія Диняк

|

Парламентська асамблея Ради Європи визнала геноцидом депортацію та насильницьке переміщення українських дітей на територію Росії. Про це пише Українська правда.

Так, 27 квітня ухвалили резолюцію під назвою «Депортації та насильницькі переміщення українських дітей та інших цивільних осіб у РФ або на тимчасово окуповану територію України: створення умов для їхнього безпечного повернення, припинення цих злочинів і покарання винних».

«Асамблея підкреслює, що насильницьке переміщення дітей з однієї групи в іншу з наміром знищити, повністю або частково, національну, етнічну, расову або релігійну групу вважається злочином геноциду відповідно до пункту (е) статті 2 Конвенції про геноцид 1948 року, що збігається з задокументованими доказами депортації та насильницького переміщення українських дітей в Російську Федерацію або на території, що тимчасово перебувають під російською окупацією», – йдеться у резолюції.

У документі також наголошується, що Росія почала незаконно вивозити українських дітей з території Донеччини та Луганщини ще до початку повномасштабної війни. Зокрема, йдеться про депортацію вихованців дитячих будинків та дітей з інвалідністю зі спеціалізованих установ.

ПАРЄ закликала Міжнародний кримінальний суд розглянути можливість кримінального переслідування за цей злочин.

«Асамблея також підтримує необхідність ретельної фіксації, збору та оцінки доказів злочину геноциду, як це передбачено Римським статутом та Конвенцією про геноцид. Асамблея підтримує розслідування та притягнення до відповідальності за державну політику насильницького переміщення та депортації українських дітей Російською Федерацією, а також потенційні дії України в Міжнародному кримінальному суді та Міжнародному суді ООН», – йдеться у документі.

Нагадаємо, за офіційними даними України майже за 14 місяців повномасштабної війни Росія примусово депортувала більше 16 тисяч дітей з Донецької, Луганської, Харківської та Херсонської областей. Втім правоохоронці кажуть, що реальна кількість може бути значно більшою.

Повернути додому поки вдалося лише трохи більше 300 дітей.

При цьому 17 березня Міжнародний кримінальний суд в Гаазі видав ордер на арешт президента РФ Владіміра Путіна як підозрюваного у незаконній депортації дітей з України. Це означає, що за межами Росії, у 123 країнах МКС, його мають заарештувати та передати до суду.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *