ОСТАННІ НОВИНИ

Колаборантка за 7 млн грн допомогла окупантам вивезти 1000 українських дітей

Андрій Котенський

|

Прокуратура автономної республіки Крим повідомила про підозру підприємиці, яка уклала з державою-окупантом договір щодо вивезення на територію анексованого Криму 1000 дітей.

Встановлено, що після окупації півострова російськими збройними силами, підозрювана зареєструвала ТОВ «Туристична агенція «АТЛАС»» відповідно до законодавства РФ. Пізніше, у 2022 році, вона уклала контракт з незаконно створеним «Кримським федеральним університетом ім. Вернадського».

За умовами договору компанія підозрюваної надала послуги з перевезення неповнолітніх з території тимчасово окупованих Донецької, Луганської, Херсонської, Запорізької областей до Криму 1000 дітей і 64 супровідників. За «роботу» вона отримала з держбюджету РФ понад 15 млн рублів (майже 7 млн грн).

За даними СБУ, серед потерпілих – сироти і сотні дітей, батьки яких були незаконно затримані окупантами на спробі виїхати із зони бойових дій.

Жінка за гроші погодилася допомогти окупантам примусово вивезти дітей з Херсона, Мелітополя, Донецька, Луганська та Макіївки на територію тимчасово окупованого півострова. Наразі вона переховується на тимчасово окупованій території півдня України.

Дії підозрюваної кваліфіковано за фактом колабораційної діяльності (ч. 4 ст. 111-1 КК України). Їй загрожує до п’яти років позбавлення волі.

За даними Української правди, йдеться про уродженку Донецька 38-річну Ганну Парубіну.

Нагадаємо, 17 березня Міжнародний кримінальний суд в Гаазі видав ордер на арешт президента РФ Владіміра Путіна як підозрюваного у незаконній депортації дітей з України. Це означає, що за межами Росії, у 123 країнах МКС, його мають заарештувати та передати до суду.

Разом із Путіним у справі проходить уповноважена з прав дитини РФ Марія Львова-Бєлова. Міжнародний кримінальний суд також видав ордер на її арешт.

Згодом після оголошення цього рішення, заступник голови Радбезу РФ Дмитро Медведєв пригрозив ракетним ударом по Міжнародному кримінальному суду в Гаазі.

Додамо, що Владімір Путін, перебуваючи на посаді президента РФ, має функціональний імунітет від кримінального переслідування в іноземних судах. Саме тому одне з ключових завдань створеного спецтрибуналу – здатність подолати посадові імунітети представників вищого керівництва Росії та притягнути їх до відповідальності.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *