ОСТАННІ НОВИНИ

Екоактивісти збирають підписи проти забудови гірського масиву Свидовець

Андрій Котенський

|

На сайті Президента України з’явилася нова петиція з вимогою зберегти недоторканою природу гірського масиву Свидовець від забудови та вирубки дерев шляхом створення заказника загальнодержавного значення «Вільний Свидовець».

«Свидовець – це гірський масив у Закарпатській області, одне з найкрасивіших місць Українських Карпат. Це праліси, високогірні луки, льодовикові озера та річки. Це місце, де все ще залишилися ведмеді, рисі та десятки інших рідкісних тварин та рослин, які охороняються Червоною книгою України та мінімум чотирма міжнародними конвенціями. Однак унікальна дика природа Свидовця перебуває під загрозою знищення», – йдеться у тексті петиції.

Авторка петиції, комунікаторка Української природоохоронної групи Тетяна Шамніа, повідомляє, що у 2016 році з’явився проект будівництва на Свидовці однойменного гірськолижного курорту. За проектом приватної компанії, курорт площею 1400 гектарів включатиме 230 кілометрів лижних трас, кількадесят підйомників, готелі та іншу інфраструктуру. Курорт розрахований на 28000 відпочивальників одночасно.

А наприкінці 2022 року з’явилися наміри розширити проект курорту, забудувавши сусідні гори курортами «Бистриця» і «Турбат». Тобто може виникнути курорт-монстр площею майже 3000 гектарів, розрахований на понад 50 тисяч людей одночасно.

«Ціле місто замість недоторканої природи Карпат! За дослідженнями науковців, рентабельність проекту в умовах зміни клімату – сумнівна, проте екологічні наслідки (селі, ерозія, посухи, паводки) будуть суттєвими… Україна втратить природну спадщину європейського масштабу… Більша частина Свидовця заповідного статусу поки що не має. Якщо терміново не вжити заходів, то скоро охороняти буде нічого», – переконана Тетяна Шамніа.

Екологи вже подали клопотання про створення заказника загальнодержавного значення «Вільний Свидовець». У разі створення заказник дозволить захистити унікальну природу Свидовця. До того ж, заказник сприятиме розвитку зеленого туризму, традиційного народного господарства та виконанню євроінтеграційних зобов’язань України.

«Усі ми після перемоги хочемо бачити Україну квітучою країною… Тому ми просимо Вас:

  1. Сприяти якнайшвидшому створенню заказника загальнодержавного значення «Вільний Свидовець».
  2. Не допустити будівництва монструозних гірськолижних курортів на Свидовці та сусідніх гірських хребтах», – йдеться у заклику до Президента України.

Від 28 березня за збереження недоторканого Свидовця підписалися вже майже 5000 людей із 25 000 необхідних. Підписати петицію можна тут.

Раніше Львівський портал повідомляв, що ініціативна група Free Svydovets і Всесвітній фонд природи WWF,  як частина ініціативної групи та найбільша у світі природоохоронна організація, закликають захистити один з найкрасивіших і цінних куточків Українських Карпат – гірський масив Свидовець від забудови і тотальної урбанізації.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *