ОСТАННІ НОВИНИ

Скільки українців досі вважають себе православними московського патріархату

Андрій Котенський

|

72% українців самоідентифікують себе православними. При цьому абсолютна більшість зараховують себе до Православної церкви України (ПЦУ) і лише 4% зараховують себе до УПЦ, що підкоряються московського патріархату. Про це йдеться у результатах соцопитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

За даними КМІС, 72% респондентів ідентифікують себе як православних.

«Серед Православних Церков безумовно «лідирує» Православна Церква України. Загалом, 54% серед усіх респондентів зараховують себе саме до Православної Церкви України. Лише 4% зараз ідентифікують себе з УПЦ московського патріархату. Також ще 14% вважають себе просто православними, без конкретизації патріархату», – йдеться у повідомленні.

Після відкритого вторгнення росії в Україну частка тих, хто ідентифікує себе з Православною Церквою України, зріс з 42% до 54%. Натомість з 18% до 4% знизилася частка тих, хто ідентифікує себе з УПЦ, яка підкоряється Московському Патріархату.

Серед інших результатів: після православ’я найбільше респондентів ідентифікували себе як атеїстів (10%) і греко-католиків (8%). Інші релігії/конфесії називалися рідше.

«Ми бачимо, що хоча Українська Православна Церква (Московського Патріархату) зберігає фактичний контроль над більшістю парафій, але водночас у свідомості українців вона зазнала значних репутаційних втрат (зрозуміло, через асоціації з російським агресором). Навіть нещодавні рішення, спрямовані на зменшення асоціації з росією, щонайменше зараз не допомагають УЦП-МП повернути хоча б частину попередньої прихильності. І, скоріше за все, без радикальних (у сприйняття населення) рішень з «українізації» Церкви, ситуація для УПЦ-МП істотно не покращиться найближчим часом», – заявив заступник виконавчого директора КМІС Антон Грушецький.

Опитування проводили упродовж 6-20 липня 2022 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів. Всього опитано 2000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим), у віці 18 років і старше, які на момент опитування проживали на території України.

Нагадаємо, через повномасштабну війну, яку почала росія, в Україні суттєво змінилася думка щодо церкви московського патріархату. Станом на початок квітня половина українців вважала, що її таки потрібно заборонити.

Глава ПЦУ Митрополит Епіфаній заявляв, що наприкінці березня до Православної церкви України вже перейшли понад 50 громад московського патріархату, ще близько сотні перебувають у процесі приєднання.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *