ОСТАННІ НОВИНИ

Російські воєнні злочини розслідує шість країн Європи

Андрій Котенський

|

Шість європейських країн почали розслідувати кримінальні справи щодо воєнних злочинів Росії під час вторгнення в Україну. Про це повідомила генеральний прокурор Ірина Венедіктова у своєму Twitter.

«Вже 6 країн почали розслідування воєнних злочинів рф: Естонія, Литва, Німеччина, Польща, Словаччина та Швеція. Ми тісно співпрацюємо з ними, щоб пришвидшити обмін інформацією та доказами», – написала Ірина Венедіктова.

Як писав Львівський портал, 27 лютого Україна направила позов проти Російської федерації до Міжнародного суду ООН у Гаазі через військову агресію проти нашої держави. Росія спотворює поняття геноциду для виправдання своєї агресії.

Україна просила суд наказати РФ негайно призупинити розпочаті 24 лютого 2022 року воєнні дії, заявленою метою яких є «запобігання і покарання» нібито геноциду в Луганській та Донецькій областях України.

Також Україна просила наказати, щоб Російська Федерація негайно забезпечила, щоби будь-які військові або нерегулярні збройні формування, якими вона керує або підтримує, і будь-які організації та особи не сприяли військовим операціям, метою яких декларується «запобігання» чи «покарання» за нібито вчинення Україною геноциду.

У цій справі Росія відмовилася захищатися у суді в Гаазі. Водночас відмова РФ від захисту не зупиняє слухання.

16 березня міжнародний суд ООН зобов’язав Росію припинити війну проти України.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *