ОСТАННІ НОВИНИ

Львівщина перевищила показники «червоної» зони

Ольга Денисяка

|

Станом на 25 січня Львівська область перевищила показники, що необхідні для оголошення «червоної» зони. Зокрема, в області зросла кількість нових хворих та госпіталізацій. Про це йдеться у таблиці з відповідними показниками МОЗ.

«Червоний» рівень встановлюється на території регіону в разі перевищення впродовж трьох днів поспіль двох з п’яти таких показників: завантаженість ліжок, кількість тестів, госпіталізації, кількість нових хворих та зростаня госпіталізації.

За даними МОЗ, останні три дні, 22-24 січня, коефіцієнт виявлення нових хворих на Львівщині становить  21,1%, 22,8% та 23,7% при встановленій нормі 20%. Окрім того динаміка госпіталізацій – 80,8%, 79% та 74,4%, при нормі 50%.

Водночас рівень госпіталізації ще залишається на дозволеному рівні – 46,3, 48,6 , 49,7. Заванатженість лікарень не повинна перевищувати 60 на сто тисяч населення. Також в нормі (не перевищує 65%) показник завантаженості ліжок з киснем – 27,3% 29% 30,1%. Рівень охоплення тестуванням теж не перевищує показники найсуворішої зони.

Зазначимо, що перевищення показників є підставою скликати державу комісію ТЕБ і НС і прийиняти рішення про переведення до «червоної» зони.

«Червоний» рівень епіднебезпеки передбачає ряд обмежень. Зокрема, забороняється:

  • робота закладів громадського харчування, окрім адресної доставки та замовлень навинос;
  • робота ТРЦ та інших розважальних закладів, кінотеатрів, театрів тощо;
  • робота закладів освіти, окрім дитячих садків і початкових класів шкіл;
  • робота непродовольчих ринків і магазинів, спортзалів, басейнів і фітнес-центрів;
  • проведення масових заходів, окрім офіційних спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів;
  • робота закладів культури, окрім історико-культурних заповідників, проведення кіно- та відеозйомки.

Обмеження не будуть діяти у тих випадках, якщо 100% співробітників (організаторів) та відвідувачів (учасників) вказаних закладів (заходів) будуть повністю імунізовані та матимуть зелений COVID-сертифікат.

Зважаючи на рекомендації МОЗ, міська та обласна комісії ТЕБ і НС також можуть впроваджувати додаткові правила карантину.

Нагадаємо, рекордна кількість нових хворих на Львівщині – 3293. Саме стільки виявили за добу 21 січня. Ця доба була рекордною за рівнем госпіталізації – до лікарень забрали 238 пацієнтів. Щодо завантаженості лікарень, то незважаючи на високий рівень захворюваності, критичної ситуації з госпіталізацією наразі немає.

Додамо, МОЗ віднесло Львівщину до «помаранчевої» зони ще до завершення різдвяних свят – з 18 січня.

Через спалах Covid у Львові учні 5-11 класів навчаються онлайн. Навчальні заклади області, де хворіє понад 50% учнів, теж перевели на дистанційне навчання.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.