ОСТАННІ НОВИНИ

Львівська облрада вимагає позбавити держфінансування перший український фільм про ЛГБТ

Вероніка Рой

|

У вівторок, 13 липня, депутати Львівської обласної ради звернулися до Міністерства культури та інформаційної політики України та Державного агентства України з питань кіно з вимогою позбавити держфінансування на перший український фільм про ЛГБТ-стосунки «Мій юний принц» через «приниження людської гідності і образи почуття християн». Відповідне звернення підтримали 46 обласних обранців, передає Львівський портал.

Як відомо, Державне агентство України з питань кіно виділило 20 мільйонів гривень на фільм «Мій юний принц», який розповідає про одностатеві стосунки двох чоловіків.

Найбільше депутатів обурило те, що у фільмі «експлуатують тему християнства, подаючи питання віри у спотвореній формі».

«У тизері звучить пародія на молитву «Отче наш», адресована тій самій матері, в якої «нездорові стосунки» з сином. Промовистими є і рекламні постери фільму, які пародіюють сакральні твори Мікеланджело, зокрема фреску «Створення Адама» та скульптуру «П’єта» – скорботної Матері з Христом. От тільки замість Богородиці – Поль, у замість мертвого Христа на руках – інший «юний принц». Вражає також картинка, на якому ці герої глумляться над Розп’яттям…», – йдеться у зверненні.

На сайті Держкіно зазначається, що у фільмі йдеться про 17-річного підлітка Поля з хворою психікою, що живе в шикарному маєтку, веде розгульний спосіб життя і проявляє нездорову прихильність до власної матері Софії, яка живе разом з ним. Незабаром в життя Поля і Софії вторгаються молодий хлопець Антуан і його батько Марк. У Поля зав’язуються стосунки з Антуаном, а у Софії в цей час з Марком. Та зрештою поява Антуана і Марка веде всіх до трагедії.

Авторами сценарію є Олексій Гладушевський та Хачатур Василян.

Насправді фільм про ЛГБТ-стосунки викликав скандал і у мережі. На сайті президента теж з’явилася петиція з вимогою скасувати держфінансування картини.

Ажіотаж довкола фільму, на думку авторів, виник через провокативні постери. Як пояснив Олексій Гладушевський в інтерв’ю kp.ua, їх постери – це алюзії на великі витвори мистецтва: П’єта Мікеланджело, Магрітт, Блейк.

«В нас кіно як не про релігію, так і не про ЛГБТ. Це поверхово, це банально. У нас не «Бенедетта» –  Пола Верховена, яка, до речі, у відкритому прокаті нормально собі йшла у нас нещодавно, хоча в деяких країнах, у тому числі й сусідній країні, називати її не буду і не хочу, її було заборонено. У моєму фільмі релігійна тематика йде як би окремим пластом, як ледь видимий прошарок, як один із образів…», – пояснив Олексій Гладушевський.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото: DzygaMDB

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *