ОСТАННІ НОВИНИ

Нерухомість поблизу «Шевченківського гаю» продали за 60 млн грн

Наталя Дуляба

|

«Укрзалізниця» із другої спроби продала на аукціоні комплекс будівель в елітному районі Львова за 60 млн грн. Їхнім новим власником стала бізнес-партнерка співвласника Винниківської тютюнової фабрики. Про це повідомляє Львівський портал.

Йдеться про колишні відділення лікарні «Львівської залізниці», які розташовані на вул. Вільде, 41, вул. Чумацькій, 7 та на вул. Ніщинського, 2. Це є елітний район Львова, відразу неподалік – Шевченківський гай. Ця місцевість також відома як Професорська колонія.

На торги виставили будівлі пульмонологічного, хірургічного, ревматологічного, дерматологічного відділень, а також складу загальною площею 2 562,6 м кв. Всі вони зараз є у досить занедбаному стані. При цьому аукціон у Prozorro.Sale проводили повторно 4 листопада, адже перші торги, які мали відбутися ще у серпні, скасували.

Стартова ціна майнового комплексу на Професорській колонії становила більше 7,1 млн грн. Аукціон викликав справжній ажіотаж, адже подалися аж 18 учасників. У ході торгів вартість нерухомості виросла увосьмеро.

Зрештою найбільшу суму запропонували ТзОВ «Галичбудсервіс» та ТзОВ «Залізна вода», втім переможцем стала остання фірма, яка запропонувала лише на 1 грн більше – 60 000 001 грн. Найближчим часом «Укрзалізниця» має підписати з цим підприємством договір купівлі-продажу.

Згідно з даними аналітичної системи YouControl, ТзОВ «Залізна вода» існує зі серпня 2020 року і займається нерухомістю. Його засновницею і директоркою є львів’янка Уляна Стойко.

Водночас Уляна Стойко – співвласниця ТОВ «Науково-дослідний інститут «Будматпроект», а також має акції в інвестиційному фонді «Лев», засновником якого є бізнесмен та співвласник Винниківської тютюнової фабрики Олександр Свіщов.

Нагадаємо, що на продаж будівель на Професорській колонії раніше відреагувала Львівська міська рада, яка своїм рішенням поставила умову майбутньому власнику – зберегти цінні історичні будівлі та дерева довкола. Своєю чергою міський голова Андрій Садовий говорив, що жоден із будинків «не можна руйнувати», а натомість потрібно «відреставрувати та привести до ладу».

Зазначимо, що Професорська колонія – місцевість у Личаківському районі Львова, виникла наприкінці XIX – на початку ХХ століть як район вілл і особняків. Вона відділена від Шевченківського гаю та сусідніх місцевостей залізничною колією.

Тут переважають невеликі вілли від одного до трьох поверхів. У 1950-х роках на цій території спорудили декілька барачних будівель, згодом забудова відбувалась ще у 1960-х та 2000-х роках.

Професорську колонію вважають елітною частиною міста, адже тут слабкий транспортний рух, багато зелені, вузькі вулички, замощені старою бруківкою.

У Професорській колонії проживали українські літератори Ірина Вільде, Микола Вінграновський і Роман Дідула.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.