ОСТАННІ НОВИНИ

На Львівщині з початку року зафіксували сім підозр на поліомієліт

Вероніка Рой

|

Від початку 2021 року у Львівській області зафіксовано сім «ймовірних» випадків гострого млявого паралічу (рідкісна інфекційна хвороба, схожа на поліомієліт) серед дітей віком до 15 років. Проте випадків поліомієліту на Львівщині немає. Про це Львівському порталу повідомили в обласному центрі контролю та профілактики хвороб МОЗ.

Як відомо, днями у Рівненській області офіційно підтвердили 1,5-річної дитини випадок паралічу, викликаного дериватом вакцинного штаму поліовірусів 2 типу (Sabin 2), –  поліомієліту. Дитина не була вакцинована від поліомієліту.

Стосовно Львівщини, то станом на сьогодні випадків поліомієліту не було. Натомість з початку року було сім випадків гострого млявого паралічу. Це рідкісна інфекційна хвороба, схожа на поліомієліт, яка вражає маленьких дітей.

«З початку року зареєстровано 7 «ймовірних» випадків ГВП у дітей до 15 років, за аналогічний період минулого року випадків не зареєстровано», – ідеться у повідомленні обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ.

Згідно із рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я, розповсюдження вірусу поліомієліту припиняється при охопленні вакцинацією проти поліомієліту понад 95%. Під час пандемії COVID – 19 знизилась показники охоплення щепленнями дитячого населення.

Зокрема, у Львівській області за 8 місяців 2021 року фіксують низькі показники охоплення профілактичними щепленнями проти поліомієліту, що може сприяти виникненню захворювань на дану інфекцію серед дитячого населення. Так, щеплення від поліомієліту до року отримали 42,2%, у 18 місяців – 34,5%, в 6 років – 32,2%, в 14 років – 33,8%.

Фахівці наголошують, що найефективніший метод профілактики поліомієліту – вакцинація. Її, згідно Календаря профілактичних щеплень, необхідно проводити дітям у віці 2,4,6,18 місяців 6 та 14 років. Вакцинація дітям проводиться безкоштовно. Дорослі та туристи, які подорожують у країни, де зареєстровано поліомієліт, повинні бути вакциновані за власні кошти.

Що необхідно знати про поліомієліт?

Вірус поліомієліту може паралізувати, уражає центральну нервову систему з виникненням парезів і паралічів. Дитина невакцинована проти поліомієліту в повній мірі знаходиться в зоні підвищеного ризику та становить небезпеку для інших дітей. Частіше хворіють діти від 6 місяців до 5 років.

Джерелом інфекції є хворі на паралітичні та непаралітичні форми поліомієліту або вірусоносії. Передача збудника поліомієліту відбувається від людини до людини. Основний механізм передачі вірусу – фекально-оральний, який відбувається через брудні руки, іграшки, інфіковану воду та їжу, переноситься мухами. Інфікування може відбуватись повітряно-крапельним шляхом через виділення з верхніх дихальних шляхів.

Найбільш інтенсивне виділення вірусу від хворого відбувається в перші два тижні захворювання, але може продовжуватися впродовж 4-6 тижнів від початку хвороби.

Ознаки поліомієліту:

  • гострий початок з підвищенням температури тіла
  • біль голови, горла;
  • нежить;
  • блювота, проноси;
  • раптове порушення ходи, м’язова слабість, біль у кінцівках;
  • порушення чутливості шкіри;
  • розвиток гострих млявих паралічів виникає від декількох годин до 1-5 днів.

Для профілактики ентеровірусних інфекцій необхідно мити руки з милом гарячою водою, провітрювати і проводити вологе прибирання у приміщеннях. Для пиття використовувати тільки  кип’ячену питну воду, ретельно мити гарячою водою овочі, зелень, ягоди і фрукти.

При появі перших ознак захворювання хворого необхідно ізолювати від інших людей та госпіталізувати у інфекційну лікарню.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.