ОСТАННІ НОВИНИ

Лише 55% книг у бібліотеках на Львівщині написані українською

Наталя Дуляба

|

Станом на початок 2021 року на території Львівщини функціонували 1262 публічні та спеціалізовані бібліотеки. При цьому 55% їхніх фондів складають книги, написані українською мовою. На другому місці – російськомовні видання, частка яких становить 35%. Про це Львівському порталу повідомили у Головному управлінні статистики Львівської області.

Більшість публічних і спеціалізованих бібліотек на Львівщині зосереджені у селах – 1074 бібліотеки. Водночас у містах області нарахували лише 188 бібліотек.

У порівнянні з 2019 роком в області на 3% поменшало бібліотек. Так, два роки тому на Львівщині функціонували 1306 таких закладів.

Загалом бібліотечні фонди зараз містять 16 мільйонів примірників. Електронні та аудіокниги суттєво відстають: їх у бібліотеках Львівщини наразі є лише трохи більше, ніж 95 тисяч видань.

Реклама партнерів

55,5% книг у бібліотеках є україномовними. Водночас частка російськомовних видань досі залишається високою і становить 35,2% серед усього бібліотечного фонду. Два роки тому таких книжок було 37%. Ще 9,3% – це іншомовні книги.

Загалом упродовж 2020 року бібліотеки на Львівщині видали своїм читачам 12,8 мільйона примірників книг і журналів. В середньому один читач протягом року прочитав 16 книг. Майже третина всіх відвідувачів бібліотек – це діти до 18 років.

Додамо, щороку 30 вересня Україна долучається до святкування Всеукраїнського дня бібліотек.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.