ОСТАННІ НОВИНИ

Скільки заплатили лікарням за covid-хворих до початку нової хвилі на Львівщині

Наталя Дуляба

|

Протягом серпня на Львівщині із коронавірусом госпіталізували 361 людину. За їхнє лікування десять лікарень отримали понад 5,5 млн грн. Про це Львівському порталу повідомили у Нацслужбі здоров’я України.

Упродовж серпня, тобто ще до старту нової хвилі коронавірусу, лікування у стаціонарі на Львівщині потребував 361 covid-хворий. Така кількість госпіталізацій була вдвічі більшою ніж у липні.

Допомогу всім цим пацієнтам надавали десять медзакладів, за що отримали 5,57 млн грн. Тобто у середньому на лікування одного хворого з коронавірусом у серпні припало понад 15 400 грн.

Зазначимо, що лікування хворих на коронавірус оплачує Національна служба здоров’я. Для пацієнта медична допомога у стаціонарі є безоплатною.

Реклама партнерів

Як розраховують вартість лікування? Українські лікарні, що має укладений договір із Нацслужбою здоров’я на надання допомоги хворим на коронавірус, отримують різні суми. Вони залежать від кількості медичних команд, інтенсивності роботи та навантаження на медиків.

Так, якщо навантаження на медичну команду становить менше ніж 10 пацієнтів у місяць, оплата буде меншою. Якщо є понад 30 пацієнтів – більшою. Для цього використовуються коригувальні коефіцієнти.

В середньому за лікування у стаціонарі одного пацієнта з коронавірусом у серпні з держбюджету оплатили майже 27 000 грн. На одну медичну команду лікарня отримувала в місяць 554 000 грн.

Тож, наприклад, якщо в місяць навантаження на одну медичну команду становить менше, ніж 10 пацієнтів, застосовується коефіцієнт 0,379. Тобто замість 554 000 грн на команду виплачують майже 210 000 грн на місяць. Якщо в місяць навантаження на одну медичну команду становить понад 30 пацієнтів, коефіцієнт збільшується в півтора рази і більше.

Що входить у перелік безоплатної допомоги пацієнтам з коронавірусом у стаціонарі:

  • первинний огляд та тестування на COVID-19;
  • необхідні інструментальні та лабораторні дослідження, такі як розгорнутий клінічний аналіз крові, біохімічний аналіз крові, коагуляційний гемостаз, глюкоза, бактеріологічні та інші;
  • медична допомога відповідно до галузевих стандартів;
  • киснева підтримка, інтенсивна терапія та підключення до апаратів ШВЛ та ЕКМО;
  • медикаментозна терапія та знеболення за потреби. Усі ліки, передбачені національним протоколом лікування COVID-19 та Національним переліком лікарських засобів, включені до тарифу, за яким НСЗУ оплачує послуги медичних закладів;
  • моніторинг та корекція лікувальних заходів залежно від супутніх патологічних станів;
  • забезпечення цілодобового лікарського та медсестринського догляду.

Загалом на Львівщині covid-договір із Нацслужбою здоров’я мають 14 лікарень. За лікування хворих у серпні кошти отримали лише десять із них, оскільки три медзаклади у цей період не приймали таких пацієнтів, ще з однією лікарнею було незавершене укладання додаткового договору.

Станом на 23 вересня хворих на коронавірус немає лише у 3 із 14 covid-стаціонарах на Львівщині. Загалом на лікуванні перебувають 1362 пацієнти, завантаженість сягла 41%.

Нагадаємо, під час весняної хвилі коронавірусу деякі мешканці Львівщини скаржились, що їм, лежачи у стаціонарі на лікуванні, доводилось власним коштом купувати дороговартісні медикаменти. Це було незважаючи на той факт, що лікарня мала укладений договір із Нацслужбою здоров’я.

У Львівській ОДА своєю чергою заявили: знають про такі випадки, проте запевняють, що вони не були масовими і стосувались виключно важкохворих covid-пацієнтів.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.