ОСТАННІ НОВИНИ

Окупанти в Криму розкопали колекцію коштовностей ІІІ століття

Андрій Котенський

|

У вівторок, 15 вересня, у Криму археологи-окупантів на розкопках в могильнику Опушки виявили рідкісну колекцію прикрас III століття н.е., виконану в сердолікову стилі. Серед знахідок – одна пара сережок, три браслети і дві нагрудні прикраси. Про це повідомляє сайт так званого «Кримського федерального університету».

За словами археологів, ювелірні предмети належали тогочасним вельможам. Вони знайдені в похованні предків середньовічних аланів, які жили на території Криму в III столітті нашої ери. За наявністю прикрас з останками жінок та дітей, археологи зробили висновок, що соціальне становище у аланских племен було спадковим..

Більшість знайдених прикрас добре збереглися і представляють високу історичну цінність. Сережки – золоті, браслети – срібні, а окремі їхні деталі покриті фольгою. Древні коштовності відносяться до пізньоримського поліхромного стилю. Його характерна риса – інкрустація великими намистинами і рельєфний орнамент. Цей стиль був поширений від Дунаю до Кавказу і датується другою половиною III – першою половиною IV століття нашої ери.

Також археологи знайшли нові екземпляри мечів аланских воїнів з вирізами на клинках, що відносяться до IV століття. На відміну від більшості зброї, яку зазвичай клали на поясі похованих, ці мечі завжди розташовані на головах і плечах похованих воїнів. Такі знахідки відбуваються у різних регіонах Європи, але більшість саме з Криму і Північного Кавказу.

Унікальність могильника Опушки в тому, що він став місцем поховань відразу п’яти стародавніх культур: пізньоскіфської, середньосарматської, пізньосарматської, німецької та аланської.

Окупанти вже встигли дослідити 1/7 могильника. Розкопками з’єднали ділянки могильника з похованнями різних культур.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *