ОСТАННІ НОВИНИ

Держспецзв’язок судиться з мерією Львова через землю на Святоюрській горі

Наталя ДУЛЯБА

|

Львівська філія Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення, що підпорядкована Держспецзв’язку України, звинуватила Львівську міську раду у порушенні домовленостей та подала в суд через землю у Митрополичих садах. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі Держспецзв’язку.

Йдеться про земельну ділянку на вул. Листопадового Чину, 28, яка розташована відразу по сусідству з Митрополичими садами собору святого Юра на охоронній території ЮНЕСКО. За цією ж адресою власне й знаходиться Львівська філія Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення (КРРТ).

Ще в 1951 році своїм рішенням тодішній Львівський облвиконком передав цю землю для потреби зв’язку. Тут концерн встановив три вежі та побудував технічні споруди.

Як кажуть у Держспецзв’язку, Львівська філія КРРТ не мала безперешкодного доступу до цих своїх об’єктів, тому намагалась оформити земельну ділянку на себе, проте мерія нібито повертала документи без розгляду.

У 2016 році КРРТ погодилось розібрати останню, третю, вежу в обмін на те, що місто передасть установі 0,15 га землі для побудови аналогічної вежі. Проте ділянку Львівська міська рада так і не надала.

4 вересня 2020 року сесія Львівської міськради передала у користування Львівської Архиєпархії УГКЦ ділянку площею 2,1 га або так звані нижні Митрополичі сади, яка довгий час є у занедбаному стані. Саме на цій території знаходились вежі КРРТ, землю під якими держустанова хотіла оформити на себе.

У Держспецзв’язку переконані, що мерія Львова не мала права передавати територію нижніх Митрополичих садів у користування УГКЦ, тому звернулись у суд.

«Не маючи на те повноважень, місцева рада передала землю, яка перебуває у користуванні Концерну РРТ і яку концерн намагався оформити багато років, представникам церкви. Спір щодо ділянки та розміщеного на ній майна зараз вирішується у судовому порядку. Концерн РРТ кілька років намагався вийти на діалог з Львівською мерією з приводу ділянки та недотриманням муніципальною владою домовленостей. Муніципальна влада відмовляється від діалогу і замість того використовує власні медіаресурси для поширення неправдивої інформації», – йдеться в офіційній заяві Держспецзв’язку.

Що цьому передувало

22 червня до Митрополичих садів приїхала техніка Львівської філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення, аби провести навчання. Потрапити військовим на територію садів не вдалося, втім у Львівській Архиєпархії УГКЦ розцінили це як «спробу рейдерського захоплення».

У відповідь у Держспецзв’язку і КРРТ заявили, що така позиція Церкви для них є дивною і навіть звинуватили УГКЦ у маніпуляції.

Обидві сторони не змогли порозумітися в офіційних переписках, адже про заплановану перевірку УГКЦ попередили письмово ще 18 червня і попросити забезпечити заїзд техніки.

Речник Львівської Архиєпархії УГКЦ Павло Дроздяк розповів, що такий лист надійшов по обіді 18 червня. Оскільки попереду були подовжені вихідні, відреагувати на нього планували вже у вівторок, 22 червня. Але саме тоді й приїхали військові.

«Єдиний в’їзд, який є на територію всього Святоюрського комплексу й Митрополичих садів зокрема, – так званий аварійно-пожежний [брама неподалік головного входу до церкви]. Але для того, щоби заїхати сюди, потрібно переїхати площу перед собором святого Юра, яка є пішохідною зоною. А це можна зробити лише з дозволу Львівської міськради. Коли нас попросили надати доступ до стратегічних об’єктів [КРРТ], ми збирались надати відповідь, що це також має погодити Львівська міська рада, оскільки тривають судові процеси, а сама земля є у комунальній власності», – пояснив Павло Дроздяк 23 червня в ефірі «Твого міста».

В’їзд на територію Митрополичих садів, про який говорить Павло Дроздяк

Своєю чергою у Львівській міськраді наголошують на важливості політкоректності у цій ситуації і наполягають на тому, що територію всіх Митрополичих садів має використовувати УГКЦ. Натомість КРРТ таки обіцяють знайти і передати альтернативну ділянку.

«Сьогодні міський голова Львова мав розмову з прем’єр-міністром, бо така ситуація нікому не робить честі. На щастя, є розуміння і порозуміння. Митрополичі сади, які закладав Андрей Шептицький, є і залишаються за Церквою. Водночас місто пошукає і запропонує альтернативну ділянку для військових-зв’язківців, де вони зможуть розмістити своє спецобладнання», – написав у Facebook заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач.

Довідково: Митрополичі сади – територія довкола церкви святого Юра на Святоюрській горі, яка належить до спадщини ЮНЕСКО й охороняється відповідним чином. Тут у середині XVIII століття висадили сад, який згодом перетворився у живописний парк із трьома терасами довкола митрополичого палацу.

Раніше Митрополичі сади були поділені на дві частини. Одну з них УГКЦ відновила і відкрила для гостей у 2015 році, іншу земельну ділянку площею 2,1 га, так звані нижні сади, Львівська міськрада передала Церкві у користування задля відновлення всіх Митрополичих садів й облаштування там автентичної рекреаційної зони.

Територія нижніх Митрополичих садів довгий час була у занедбаному стані, але навіть зараз УГКЦ не може її впорядкувати через суд, який триває між мерією на Держспецзв’язку.

Частина занедбаних Митрополичих садів

Як виглядають Митрополичі сади зараз, дивіться за цим посиланням.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *