ОСТАННІ НОВИНИ

В УГКЦ заявили про рейдерське захоплення Митрополичих садів у Львові

Наталя Дуляба

|

У вівторок, 22 червня, Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення завіз на територію Митрополичих садів у Львові військову техніку. Львівська Архиєпархія УГКЦ розцінила це як спробу рейдерського захоплення. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив речник архиєпархії Павло Дроздяк.

«22 червня зі сторони Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення була спроба рейдерського захоплення Митрополичих садів. Прикро, що до реалізації цих планів використовують військовослужбовців і машини військової спецтехніки в час, коли країна перебуває в стані війни. Незрозуміло, чому до цього часу концерн не проводив жодних активних дій, але аж тепер ця територія стала такою стратегічною? Можливо, комусь не довподоби, щоб це місце стало відкритим для гостей і громади міста, адже ділянка є в центральній частині», – написав Павло Дроздяк.

Реклама партнерів

Зазначимо, що раніше Митрополичі сади, що біля церкви святого Юра, були поділені на дві частини. Одну з них УГКЦ відновила і відкрила для гостей у 2015 році, інша земельна ділянка площею 2,1 га, так звані нижні сади, довгий час була у занедбаному стані, тут знаходилась вежа Львівської філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення. Донедавна ця територія перебувала у постійному землекористуванні концерну.

УГКЦ довгий час намагалась повернути собі згадану другу ділянку, аби зберегти автентичність цілого саду. Восени 2020 року сесія Львівської міськради передала Львівській Архипархії територію нижніх Митрополичих садів площею понад 2 гектари. Вона є під охороною ЮНЕСКО, тут заборонене будь-яке капітальне будівництво.

Як пише Zaxid.net, через це земельне рішення Концерн радіомовлення, радіозв’язку та телебачення судиться з мерією та Львівською архипархією УГКЦ.

Після розмови з представниками міськради представники концерну поїхали і забрали привезену військову техніку.

Наразі на цей інцидент у Львівській філії Концерну радіомовлення, радіозв’язку та телебачення не відреагували.

Довідково: Митрополичі сади – територія довкола церкви святого Юра на Святоюрській горі. Тут у середині XVIII століття висадили сад, який на початку XIX століття перетворився у живописний парк із трьома терасами довкола митрополичого палацу.

Вся територія Святоюрської гори належить до спадщини ЮНЕСКО й охороняється відповідним чином.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото Павла Дроздяка

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.