ОСТАННІ НОВИНИ

Україна розпочала перехід на електронні трудові книжки

|

Набув чинності Закон України, яким запроваджено електронні трудові книжки. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі Львівської облдержадміністрації.

З 2004 року призначення пенсійних виплат здійснювали за даними обліку трудової діяльності працівника у Державному реєстрі загальнообов’язкового державного соціального страхування. Згідно з новим законом, тепер відсутні відомості про трудову діяльність, які є в паперових трудових книжках та відсутні в електронному вигляді, будуть вносити до Держреєстру.

Впродовж наступних п’яти років враховуватимуть як паперову трудову книжку, так і електронну форму. Якщо у людини є трудовий стаж до 2004 року, внести цю інформацію в електронний реєстр можна самостійно або за допомогою роботодавця.

Реклама партнерів

Наразі паперові трудові книжки використовують для обчислення спеціального стажу, для підтвердження стажу у відповідній сфері тощо. За допомогою електронної трудової книжки необхідну інформацію можна отримати на порталі Пенсійного фонду України.

Запровадження електронних трудових книжок допоможе усунути можливість втрати трудової книжки, пошкодження, помилки та внесення неперевірених відомостей до цього документа, а також спрощує доступ до інформації про трудовий або страховий стаж.

Закон також запроваджує можливість автоматичного призначення пенсії, без особистого звернення людини, зі збереженням права відстрочення виходу на пенсію.

«Якщо особою перенесено призначення пенсії та продовжено перебування у трудових відносинах, розмір її пенсії підвищуватиметься на 0,5–0,75 %. У межах автоматичного призначення пенсій також передбачено можливість визначення за допомогою програмних засобів Державного реєстру найбільш вигідного варіанту для призначення пенсії, включаючи дату такого призначення», – йдеться у пояснювальній записці.

Переглянути наявну про себе інформацію можна на порталі електронних послуг Пенсійного фонду України.

Раніше Львівський портал повідомляв, що Рада запровадила електронні трудові книжки. Що це означає?

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.