54% громадян України підтримує запровадження обов’язкового використання державної мови у сфері обслуговування. Про це свідчать результати опитування Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з Центром політичної соціології, передає УП.
В південному та східному регіонах більше тих, хто не підтримує цю ідею.
В електоральному розрізі найбільше прихильників цього рішення серед виборців «Батьківщини» та «Європейської солідарності». Серед виборців «Слуги народу» 62% підтримують, 34% – ні. Основний «донор» противників цього рішення – виборці «Опозиційної платформи – За життя».
Також, за даними дослідження, близько 16% українців стверджують, що вони чи члени їхніх родини стикаються із негативним ставленням з боку інших людей через їхню рідну мову. Серед тих, хто вважає рідною українську мову, про випадки негативного ставлення сказали 12%, а серед тих, хто вважає рідною російську мову – 20%.
Серед носіїв російської мови, які заявили про випадки негативного ставлення, більшість проживає у південному та східному регіонах.
«Це наштовхує на думку, що частина цих людей, імовірно, не стикалася з випадками негативного ставлення, однак є вразливими до меседжів російської пропаганди про утиски російської мови в Україні», – пояснюють автори опитування.
Всеукраїнське дослідження проведене впродовж 16-27 лютого. Загалом було опитано 2 тисячі респондентів. Максимальна випадкова похибка вибірки не перевищує 2,2%.
Нагадаємо, норма мовного закону, що зобов’язує усю сферу обслуговування перейти на українську, набула чинності 16 січня.
Сам Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» Верховна Рада прийняла 25 квітня 2019 року. Його співавтором є громадсько-політичний діяч, львів’янин Ігор Васюник.
Детальніше про те, як діяти, якщо вас відмовляються обслуговувати українською мовою, читайте за цим посиланням.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Вероніка Рой