ОСТАННІ НОВИНИ

Українці відзначають День Соборності

Наталя Дуляба

|

Щороку 22 січня Україна відзначає День Соборності – одне з найбільших свят українського державотворення. Це день, що символізує єдність українців. Про це повідомляє Львівський портал.

 

102 роки тому, 22 січня 1919 року, було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки. Ця подія символізувала об’єднання західних українських земель із Надніпрянщиною в одну самостійну, соборну державу.

«Однині воєдино зливаються століттями одірвані одна від одної частини єдиної України – Західноукраїнська Народна Республіка (Галичина, Буковина й Угорська Україна) та Наддніпрянська Велика Україна», – йшлося у тексті Акту Злуки.

Реклама партнерів

(Натисніть на зображення для збільшення)

Церемонія проголошення Акту Злуки проходила в Києві на Софійській площі. Після цього відбувся молебень та урочистий парад українських військ. А наступного дня Акт Злуки ратифікував Трудовий конгрес України.

День Соборності – це свято, яке символізує єдність України. Головною традицією відзначення свята є утворення «живого ланцюга».

Так, 21 січня 1990 року в Україні утворили найбільший «живий ланцюг» – більше мільйона людей, взявшись за руки, утворили суцільний ланцюг, який з’єднав Львів та Київ. Подібні акції відбувались й в інших містах України. Фоторепортаж історичного «живого ланцюга» зі Львова дивіться за цим посиланням.

Саме цей історичний «живий ланцюг» у 1990-му був одним із найпотужніших поштовхів до проголошення Незалежності України.

Відтоді «живі ланцюги» в Україні створювали ще неодноразово, символізуючи єдність українського народу. До таких дійств у різних містах України долучаються всі охочі, стаючи частинкою єдиного великого ланцюга і тримаючи синьо-жовті прапори.

На державному рівні День Соборності України відзначають із 1999 року. Втім у 2011 році тодішній президент Віктор Янукович скасував святкування, проте у 2014-му V президент Петро Порошенко знову відновив цю традицію на всеукраїнському рівні.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...