ОСТАННІ НОВИНИ

Суд скасував підозру Маркіяну Мальському в незаконному продажі озера

Вероніка Рой

|

Галицький районний суд скасував повідомлення про підозру Маркіяна Мальського у службовій недбалості через виділення частини землі курорту «Едем Резорт». Про це пише видання «Наші гроші. Львів» з посиланням на ухвалу суду.

 

Ексголову Львівської облдержадміністрації Мальського звинувачували у незаконному продажі понад 15 га біля села Стрілки, де розташований відомий відпочинковий комплекс «Едем Резорт» Ігоря Кривецького.

9 червня цього року тодішня прокурорка Львівщини Ірина Діденко підписала йому підозру і заявила про збитки через розпорядження, яке підписав Маркіян Мальський. На ділянці розташоване проточне озеро площею понад 9,2 га та прибережна захисна смуга, які, відповідно до законодавства, не можна продавати. Мальський підписав розпорядження у серпні 2019 року, згідно з ним у вересні ділянку продали за 7,23 млн грн.

Реклама партнерів

Адвокат Маркіяна Мальського звернувся до суду, щоб скасувати повідомлення про підозру через його невідповідність Кримінальному процесуальному кодексу. Наприклад, Мальський є спеціальним суб’єктом, щодо якого діє окремий порядок здійснення повідомлення про підозру, якого не дотримались, не має достатньо доказів, а на момент здійснення підозри в прокурора не було матеріалів справи тощо.

Крім того, адвокат зазначив, що процедуру продажу ділянки розпочали задовго до призначення Мальського і він не мав можливості провести ревізію усієї попередньої документації. Розпорядження про продаж погодило без зауважень управління Держгеокадастру у Львівській області, проєкт пройшов правову експертизу, його погодило юридичне управлінням ЛОДА та інші підрозділи.

Суддя погодився із адвокатом і скасував повідомлення про підозру. На його думку, як на момент повідомлення про підозру, так і після спливу п’яти місяців після повідомлення про підозру, прокурор не володіє достатніми для підозри Мальського доказами. Суддя Віталій Радченко також не вважає, що можна ототожнювати поняття «вартість земельної ділянки» із розміром «тяжких наслідків», тим більше, що ці 7,23 млн грн були зараховані в бюджет.

Юридично продана ділянка навіть не зареєстрована як землі водного фонду, а зазначений інший код категорії земель – рекреаційного призначення. У витягу відсутня інформація про водоохоронні зони, прибережні захисні смуги чи наявність водного об’єкту в експлікації угідь.

ТОВ «Узлісся», якому була продана ділянка і яке належить Ігорю Кривецькому, після підозри Мальському заявило, що поверне ділянку у державну власність. Однак, згідно з Публічною кадастровою картою, вона досі є у приватній власності.

Нагадаємо, Маркіян Мальський був головою ЛОДА з 5 липня до 24 грудня 2019 року.

Зазначимо, згідно із даними Youcontrol, власником ТОВ «Узлісся» є львівський бізнесмен та колишній народний депутат від ВО «Свобода» Ігор Кривецький, якого ще називають головним фінансистом цієї політсили. Йому також і належить відомий курорт «Едем Резорт».

Як інформував Львівський портал, у вересні 2019 року Ігор Кривецький офіційно став власником 65 га землі АТОвців у селі Стрілки Перемишлянського району. Детальніше про це читайте за посиланням.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото: Ірина Діденко

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...