ОСТАННІ НОВИНИ

«Справа Василя Стуса»: cуд зобов’язав видалити з книги згадки про Медведчука

Соломія Головіна

|

Дарницький районний суд Києва зобов’язав автора книги «Справа Василя Стуса» Вахтанга Кіпіані та видавництво «Віват» видалити з твору інформацію про голову політради партії «ОПЗЖ» Віктора Медведчука та заборонити розповсюдження друкованого тиражу до усунення порушення немайнових прав Медведчука. Про це повідомляє УП.

 

«Цивільну справу за позовом Медведчука до Кіпіані та ТОВ «Віват» задовольнити частково, визнати недостовірною та такою, що порушує особисті немайнові права Медведчука на повагу до честі та гідності, недоторканості ділової репутації інформацію, поширену у книзі «Справа Василя Стуса». Зобов’язати Кіпіані, ТОВ «Віват» видалити з книги «Справа Василя Стуса» інформацію про особу Віктора Медведчука. Заборонити Кіпіані та ТОВ «Віват» розповсюджувати надрукований тираж книги «Справа Василя Стуса» до усунення порушення особистого немайнового права Медведчука», – сказала суддя Марини Заставенко.

Зокрема, суд визнав недостовірними та такими, що порушують особисті немайнові права Медведчука, кілька фраз з книги:

Реклама партнерів
  • на сторінці 661 – «є фактом, що наданого, підтримуваного держбезпекою адвоката звали Віктор Медведчук»,
  • на сторінці 664 – «Медведчук на суді визнав, що всі «злочини», нібито вчинені його підзахисним, «заслуговують на покарання»,
  • на сторінці 664 – «він фактично підтримав звинувачення. Навіщо прокурори, коли є такі безвідмовні адвокати?»,
  • на сторінці 7 – «розпинав поета призначений державою адвокат Медведчук»,
  • на сторінці 663 – «шістка комуністичної системи адвокат Медведчук»,
  • на сторінці 664 – «злочин перед поетом юрист Медведчук здійснив ще і тим, що не повідомив родині про початок розгляду справи».

Суд також заборонив поширювати інформацію, яка міститься у конкретних розділах книги та дозволяє ідентифікувати Віктора Медведчука як персонажа твору, у ЗМІ, на радію, телебаченні та в інтернеті.

У решті позову Медведчука до Кіпіані та ТОВ «Віват» суд відмовив. Суд також відмовив у задоволенні позовних вимог до Приватного підприємства «Юнісофт».

Суддя постановила стягнути з Кіпіані та ТОВ «Віват» на користь Медведчука судовий збір по 768,4 гривні з кожного.

Сторони можуть оскаржити рішення упродовж 30 днів.

Громадсько-політичний діяч, кандидат у мери Львова Ігор Васюник відреагував на таке судове рішення, наголосивши, що «в українській владі і в судах досі сидять ФСБшні відрижки радянської системи».

«Український суд заборонив розповсюджувати друковану книгу Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса». Заборонив за позовом ворога України, народного депутата Віктора Медведчука. Того самого, який був «адвокатом» Стуса і завдяки якому засудили українського дисидента та поета», – зазначив він у Facebook.

Варто зауважити, що Медведчук був державним захисником українського поета Василя Стуса. Його часто звинувачують у порушенні норм адвокатської етики під час цього процесу. Сам він своєї провини не визнає.

Книга «Справа Василя Стуса» вийшла друком у травні 2019 року та отримала низку премій.

Книга Кіпіані на 90% складається з архівних документів. Думки автора побудовані на фактах, які містяться, в тому числі, в фактологічній частині книги.

Як повідомляв Львівський портал, у серпні минулого року Віктор Медведчук подав позов до суду щодо заборони розповсюдження книги «Справа Василя Стуса» історика і журналіста Вахтанга Кіпіані. Детальніше про те, чому Медведчук хоче заборонити книгу про Василя Стуса, читайте за посиланням.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...