ОСТАННІ НОВИНИ

Ексочільника «Укравтодору» Славоміра Новака затримали через «відмивання» коштів на будівництві доріг, – САП

Соломія Головіна

|

Спеціалізована антикорупційна прокуратура розповіла подробиці резонної справи, у якій фігурує ексочільник «Укравтодору» Славомір Новак.

 

Нагадаємо, 20 липня на території Республіки Польща затримано колишнього високопосадовця «Укравтодору» Славоміра Новака, який у період з жовтня 2016 до жовтня 2019 років обіймав посаду виконувача обов’язків голови.

«В листопаді 2019 була створена спільна міжнародна слідча група, до складу якої були включені працівники Антикорупційного бюро України, Антикорупційного бюро Польщі, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та органів прокуратури Польщі. І в подальшому це розслідування проводилось синхронно. Сьогодні фактично відбулась реалізація тих матеріалів, які були опрацьовані в рамках цієї співпраці», – повідомив очільник НАБУ Артем Ситник.

Так, в рамках слідства встановлено, що «виконувач обов’язків голови «Укравтодору» організував використання своїх службових повноважень та пов’язаних із цим можливостей з метою отримання неправомірної вигоди для себе або третіх осіб за надання переваг та використання своїх повноважень в інтересах компаній, які брали участь у публічних закупівлях щодо будівництва, ремонту та реконструкції автомобільних доріг державного значення».

Як пояснюють у САП, складність розслідування полягала у тому, що особа використовувала своє службове становище в Україні – висловлювала прохання про отримання неправомірної вигоди, а сам факт її отримання відбувався на території Республіки Польщі. Також зазначається, що при цьому з боку очільника «Укравтодору» вживались максимальні заходи для маскування злочинів та незаконного походження коштів – неправомірна вигода надавалась шляхом створення на території Республіки Польща компаній, та поповнення їх статутного капіталу коштами учасників тендерних процедур Укравтодору. Керівниками новостворених компаній, виступали близькі та підконтрольні колишньому керівнику «Укравтодору» особи.

У повідомлені пояснюють, що в окремих випадках створені на території Республіки Польща компанії повинні були бути викуплені в підконтрольних йому осіб, учасниками тендерних процедур «Укравтодору»,  за суми, які у сотні разів перевищували розмір їх статуний капітал.

САП зазначає, що «із огляду на вказану специфіку протиправних дій, їх латентний та транскордонний характер у жовтні 2019 року створено спільну слідчу групу із числа співробітників компетентних органів України та Республіки Польща». За наслідками скоординованих заходів спільної слідчої групи здобуто докази корупційних дій громадян України, Республіки Польща та третіх країн.

«Саме зараз, за дорученням польської сторони за відповідними статтями КК Республіки Польща прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та детективи Національного антикорупційного бюро України вручають на території України підозру ряду осіб – зокрема щодо участі у злочинній групі, висловлення вимог та отримання неправомірної вигоди, а також легалізації коштів, отриманих у злочинний спосіб. Вже повідомлено про підозру громадянину третьої країни в наданні неправомірної вигоди», – сказав в.о. керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Максим Грищук.

Крім того, керівником слідчої групи від України – прокурором Спеціалізованої антикорупційної прокуратури погоджено повідомлення про підозру Національного антикорупційного бюро України щодо Славоміра Новака.

Українськими правоохоронними органами експосадовець підозрюється у тому, що на території України, діючи за попередньою змовою групою осіб висловив ряд прохань в отриманні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі, тобто у вчиненні злочину, передбаченого ч. 4 ст. 368 КК України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).

У той же час, за вчинення дій щодо отримання неправомірної вигоди та її легалізації на території Республіки Польща, колишньому керівнику «Укравтодору», буде повідомлено про підозру у межах слідчої групи згідно з вимогами КК Республіки Польща.

Поряд з експосадовцем на території Республіки Польща затримано ще двох осіб, які брали участь у злочинній схемі. Після відповідних процедур буде вирішено питання про брання запобіжного заходу на території Республіки Польща.

Наразі на території Республіки Польща та України тривають понад 55 обшуків, які було розпочато одночасно зранку, за результатами яких буде вирішено питання про притягнення до відповідальності інших осіб.

На даний час робота спільної слідчої групи продовжується, досліджуються інші можливі епізоди злочинної діяльності на території України, Республіки Польща та інших країн.

Як відомо, Національне антикорупційне бюро проводить обшуки в офісах «Укравтодору», зокрема у Львові та Києві,  після того, як з підозрою в корупції у Польщі затримали колишнього керівника цього підприємства Славоміра Новака.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Реклама партнерів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...