ОСТАННІ НОВИНИ

62 країни вимагають розслідувати походження коронавірусу. Серед них – Україна

Соломія Головіна

|

Коаліція з 62 країн підтримує заклик Австралії до незалежного розслідування походження коронавірусу та дій ВООЗ у зв’язку з пандемією. Про це повідомляє УП з посиалнням на The Daily Mail.

 

Проєкт резолюції, який буде представлений ​​для голосування на Всесвітній асамблеї охорони здоров’я у вівторок, вимагає незалежного розслідування міжнародного реагування на пандемію і дій Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Його підтримав Європейський Союз, що складається з 27 членів, а також Нова Зеландія, Індонезія, Японія, Великобританія, Індія, Канада, Росія, Мексика і Бразилія. У проєкті зазначається, що Україна також приєдналася до документу.

Асамблея, що складається з міністрів охорони здоров’я 194 держав-членів Всесвітньої організації охорони здоров’я, збирається один раз на рік у Женеві, Швейцарія, для вироблення політики охорони здоров’я для ВООЗ. Цього року вона буде проводитися онлайн.

Проєкт резолюції є посиленою версією більш ранньої резолюції ЄС.

Він вимагає перегляду «ефективності механізмів, що є в розпорядженні ВООЗ» та «дій ВООЗ і їхніх термінів, що стосуються пандемії COVID-19».

У проєкті резолюції йдеться, що ВООЗ має співпрацювати з Всесвітньою організацією з охорони здоров’я тварин для «виявлення зоонозного джерела вірусу та шляхів його проникнення в людську популяцію».

Однак у документі не згадується Китай або місто Ухань, де, як вважається, почався спалах коронавірусу.

США наполягають на більш жорстких формулюваннях, щоб з’ясувати, як саме спалах почався в Ухані. Найвпливовіший союзник Австралії не виступив співавтором проєкту, але держсекретар США Майк Помпео закликав усі країни підтримати заклик Австралії.

Як повідомляв Львівський портал, у світі станом на 17 травня коронавірусом інфікувалося 4 752 426 людей.  При цьому померли 313 859 осіб, а одужали – 1 831 561.

Водночас в Україні станом на ранок 17 травня було підтверджено 18 291 випадок COVID-19, з них – 5116 одужали, 514 померли.

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...