У найбільшій котельні ЛКП «Залізничнетеплоенерго», що на вул. С. Петлюри, 4а, триває масштабна реконструкція, яка розпочалася у 2019 році. Загальна вартість реконструкції котельні становить 27 млн грн. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.
В.о. директора ЛКП «Залізничнетеплоенерго» Віталій Камінський розповів, що на початку травня торік оголосили тендер на реконструкцію котельні на вул. С. Петлюри, 4а в м. Львові (перша черга) на суму 30,4 млн грн. Аукціон відбувся 27 травня 2019 року, перемогу отримав учасник з найнижчою ціновою пропозицією, а саме 27 млн грн. Так сума зекономлених коштів під час проведення тендерних закупівель становила 3,4 млн грн.
«У червні 2019 року ми уклали договір на виконання підрядних робіт із переможцем і приступили до реконструкції. За період з червня до грудня 2019 року було виконано роботи на суму 9 млн 950 тис грн. Також під час виконання ремонтних робіт було встановлено устаткування на суму 15,4 млн грн, яке було придбано за кошти інвестиційних програм підприємства у попередні періоди. Це три котли з пальниками сумарною потужністю 30 МВт, два комплекти димоходів, насосне обладнання тощо», – розповідає Віталій Камінський.
За його словами, у 2019 році в котельні на вул. С. Петлюри, 4а було виконано такі роботи:
- демонтаж котельного устаткування та трубопроводів на суму 1754 тис. грн;
- встановлення фундаменту та монтаж каркасу димової труби на суму 2693 тис. грн;
- встановлення фундаменту під котли та монтаж котлів на суму 868 тис. грн;
- обв’язка котельного устаткування на суму 3369 тис. грн;
- монтаж шаф керування котельнею та мережевим насосом на суму 1266 тис. грн.
Станом на 15 січня 2020 року виконані пуско-налагоджувальні роботи на 2-х котлах, які вже задіяні в роботі.
«Ще залишається провести встановлення комплекту димоходів для третього котла, монтаж трьох дегазаторних установок та трьох котлових насосів, монтаж газо-розподільної установки, закупівля та монтаж припливної установки, закупівля та монтаж семи заслінок діаметром 500 мм, закупівля та встановлення трьох економайзерів. Відзначу, що нові котли в рази кращі по автоматизації і безпеці. А також завдяки їм маємо суттєву економію паливно-енергетичних ресурсів — це економія електроенергії і газу. Зокрема, економія газу вже становить 10% у порівнянні зі старими котлами. Та коли на нові котли встановимо економайзери, це дозволить ще збільшити економію газу», – додав Віталій Камінський.
Як наголосив директор департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР Олександр Одинець, котельня на вул. С. Петлюри, 4а – це найбільша котельня ЛКП «Залізничнетеплоенерго», яка обслуговує 81 житловий будинок, 6 шкіл, 3 садочки і 1 амбулаторію. Тому надійна і стабільна робота котельні є надзвичайно важливою для міста.
«Реалізація проекту з реконструкції котельні на вул. Петлюри, 4а, можна вважати, що розпочалася ще у 2015 році. Саме тоді ЛКП «Залізничнетеплоенерго» за власні кошти розробило проектно-кошторисну документацію на повну реконструкцію цієї котельні. І зараз завершується перша черга реконструкції. На реконструкцію котельні на вул. С. Петлюри, 4а з міського бюджету було виділено 12,5 млн грн», – повідомив Олександр Одинець.
За словами посадовця, у 2020 році у Львові планують проводити важливі і великі за обсягом роботи на об’єктах теплопостачання ЛМКП «Львівтеплоенерго» і ЛКП «Залізничнетеплоенерго». Обидва теплопостачальні підприємство вже погодили свої інвестиційні програми на 2020 рік. Загальна сума коштів інвестпрограм становить близько 32,5 млн грн. Також ще 26 млн грн на ремонтні роботи буде виділена з міського бюджету.
«У ЛМКП «Львівтеплоенерго» цього року ми плануємо провести ремонт економайзерів на котлах ТЕЦ-1, реконструкцію котельні на вул. Тарнавського, 114. Також будемо здійснювати демонтаж та реконструкцію підвальних котелень. Мова йде про підвальні котельні на вул. Стецька, 5 і вул. Кордуби, 12. Крім того плануємо реконструювати невеличку котельню на вул. Галицька, 15, а також змонтувати модульну котельню на вул. Курінній, яка буде опалювати 6 будинків.Також будемо інвестувати кошти у заміну теплових мереж», – додав Олександр Одинець.
Фото: ЛМР
Ольга Денисяка