ОСТАННІ НОВИНИ

МЗС України збирається оголосити демарш через заперечення президентом Казахстану анексії Криму

Соломія Головіна

|

МЗС України висловило глибоку стурбованість повідомленнями ЗМІ про висловлювання Президента Республіки Казахстан Касим-Жомарта Токаєва щодо заперечення анексії українського Криму Росією. Про це повідомляє пресслужба відомства.

 

«Україна завжди розглядала Казахстан як свого партнера і друга. Принципи взаємної довіри, поваги незалежності, державного суверенітету, територіальної цілісності і непорушності кордонів, рівноправності та невтручання у внутрішні справи одна одної, а також неухильне дотримання загальновизнаних норм міжнародного права, лежать в основі міждержавних відносин між Україною і Республікою Казахстан. Ці підвалини зафіксовані у підписаному ще в 1994 році у Договорі про дружбу і співробітництво і з того часу наша держава неухильно їх дотримувалась», – мовиться у заяві МЗС.

При цьому наголошується, що слова Президента Республіки Казахстан не тільки суперечать вищенаведеним засадам українсько-казахстанських стосунків, а й міжнародно-визнаній позиції, зафіксованій у резолюції ГА ООН №A/RES/68/262 від 27 березня 2014 р.

Реклама партнерів

«Особливо прикро, що такі слова Президента Казахстану прозвучали напередодні міністерського засідання ОБСЄ, – організації, членами якої є обидві країни, а одним з засадничих принципів її, згідно з Гельсінським заключним актом, є повага до суверенітету та територіальної цілісності держав. Казахстанській стороні будуть зроблені відповідні демарші», – резюмується у повідомленні відомства.

Як передає «Радіо Свобода», Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв заявив, що не називає анексією події, які відбулися в Криму в 2014 році, коли Росія заявила про «приєднання» українського півострова до своєї території.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.