ОСТАННІ НОВИНИ

В Україні сьогодні проживають 38-40 мільйонів

Ольга Денисяка

|

Кількість населення перевіряється за масою інформації – за реєстрами Пенсійного фонду або ДФС. На сьогодні в Україні проживають 38-40 мільйонів чоловік. Про заявила Елла Лібанова, директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України, повідомляє DT.UA .

 

За її словами, важливо зрозуміти різницю між наявним та постійним населенням. Це дасть можливість досить точно оцінити чисельність трудових мігрантів.

«З трудовою міграцією насправді не так шалено, як передбачається. Так, напевно, три мільйони людей виїжджають за кордон на заробітки. Але це не означає, що вони перестали бути жителями України, і не входять у ці 38-40 мільйонів. Якщо чоловік поїхав попрацювати на два-три місяці, повернувся сюди, потім поїхав ще раз, тобто не їде більше, ніж на рік, він вважається громадянином України. Він перестає ним бути тільки в тому випадку, якщо не живе тут більше року», – розповідає Елла Лібанова

Соціолог підкреслює, що важливо розуміти, що являє собою нинішня українська родина, люди живуть в двох- або в трьохпоколінній сім’ї, як довго діти залишаються з батьками. Важливі питання про джерела засобів існування, і який з них є основним. У реєстрі ДФС – лише легальні доходи.

Далі дуже важливо зрозуміти умови життя, рівень освіти. І критично важлива інформація – це ситуація по регіонах. Наприклад, важливо зрозуміти, що відбувається на територіях біля лінії розмежування. У Донецькій області в грудні 2018 року там проживало 600 тисяч ВПЛ. У Луганській області – 300 тисяч.

Реклама партнерів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...