ОСТАННІ НОВИНИ

«Натхненні Пінзелем». У Львівській опері нині презентують конкурс скульптур

Соломія Головіна

|

У фойє Львівської опери сьогодні, 4 червня, відбудеться презентація конкурсу скульптур «Натхненні Пінзелем». Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі театру.

 

Конкурс триватиме декілька місяців і буде обговорюватися в соціальних мережах. Скульптуру-переможця планують виготувати в повний зріст і подарувати місту.

У ньому беруть участь Іван Самотос, Петро Старух, Віктор Проданчук, Володимир Цісарик, Павло Бондар, Ярослав Костко, Володимир Семків, Тарас Данилюк, Василь Бабій.

Додамо, що презентація конкурсу розпочнеться о 20.00.

У цей же вечір у дзеркальній залі артисти балету Львівської Національної Опери подарують насолоду від унікальної вистави «ЛЮДИНА, або Містерія Майстра Пінзеля».

Як наголошують організатори, балет створений як візія про видатного Майстра, що певний час жив і творив у Львові. Для його творів характерна велика емоційність і динаміка, надання створеним формам життєвих рис. Вистава об’єднає живу пластику балету і пластику скульптур.

Довідка

Конкурс «Натхненні Пінзелем» у рамках проекту «Під Зорею Пінзеля», створеного в 2017 році, ставить перед собою благородну мету – популяризувати творчість  геніального українського  скульптора XVIII ст. Іоана Георгія Пінзеля.

Цей видатний митець епохи бароко, що творив на теренах Галичини, тривалий час був забутий. Його відкрив і врятував від забуття директор Львівської галереї мистецтв, Герой України, мистецтвознавець Борис Григорович Возницький. Він ініціював створення Музею Пінзеля у Львові, а згодом – експонування його творів у Франції. У 2012 р. не тільки весь Париж, а його мільйонні туристи побачили виставку «Іоан Георгій Пінзель. Скульптор бароко в Україні», яка на високому рівні репрезентувала мистецьку Україну й підкорила відвідувачів Лувру.

Незважаючи на гучний тріумф виставки  та попри існування  Музею Пінзеля  в центрі Львова, багато жителів нашого міста незнайомі  зі скульптурами Майстра, а деякі навіть ніколи не чули його імені.

Завдяки своїй оригінальній багатогранній концепції, проект «Під Зорею Пінзеля» – через музику відомих музикантів, колекцію одягу « Пінзель. Львів. Бароко», картини і скульптури сучасних митців, книги і альбоми, конференції, вистави в театрі, конкурс льодових скульптур, покази моди, створення новорічних іграшок, які прикрашали ялинку в Палаці Потоцьких; виставки, фільм «Тайна Пінзеля. Від Бучача до Лувру», відеоролик «The Pinzel under Star» для презентації України на світовому конкурсі і різдвяний  проморолик « Львів. Бароко. Різдво»; залучення й ознайомлення з проектом дитячої аудиторії, публікацій у періодичних виданнях; телепрограми й інтерв’ю, підтримку  журналістів – до постаті геніального скульптора вдалося не лише привернути увагу багатьох людей, а й  ознайомити їх  із творчістю Майстра.

Ілюстрація: Львівська опера

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...