ОСТАННІ НОВИНИ

Нищення цінних розписів у церкві в Славському: комісія при ЛОДА готує позов до суду

Вероніка Рой

|

Комісія, яка створена при Львівській обласній державній адміністрації, буде позиватися до суду через ремонт у церкві Успіння Пресвятої Богородиці в смт. Славське. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської ОДА.

 

Як повідомляється, комісія обстежила хід ремонтних робіт церкви Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ. Опісля огляду, комісія намагалась вручити настоятелю храму та голові церковного братства припис щодо припинення будь-яких робіт, проте представники релігійної громади відмовилися його отримувати. Припис вручили голові Сколівської ОТГ Володимиру Безі. Зазначимо, що до роботи залучені і правоохоронні органи, які займаються описом втрат.

Реклама партнерів

«Ми скерували звернення і до Інспекції державного архітектурно-будівельного контролю у Львівській області щодо вжиття відповідних заходів за пошкодження пам‘ятки архітектури та припинення будь-яких робіт», – зазначила т.во. директора департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОДА Оксана Ткачук.

Зазначимо, що залишилась лише частина розписів, проте автентичні розписи митців Модеста Сосенка та Юліана Бацманюка збили та винесли із храму разом із будівельним сміттям.

«Крім того, ми звертаємось до суду з позовом про вилучення з власності Славської громади пам’ятки архітектури місцевого значення. Ми не можемо допустити, аби автентичні розсипи Модеста Сосенка та Юліана Бацманюка, керамічна плитка фабрики Івана Левицького були знищені»,- прокоментувала Оксана Ткачук.

Нагадаємо, раніше Львівський портал повідомляв, що у церкві Успіння Пресвятої Богородиці в смт. Славське знищили розписи відомих художників Модеста Сосенка та Юліана Буцманюка.

Фото: ЛОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...