ОСТАННІ НОВИНИ

Політтехнолог пояснив причину масштабного успіху Зеленського

Наталя Дуляба

|

Шоумен Володимир Зеленський на чергових президентських виборах-2019 впевнено переміг чинного главу держави Петра Порошенка, адже останній припустився чимало помилок під час своєї каденції, а також не чув проблем, які зараз хвилюють українців. Про це Львівському порталу розповів політтехнолог, голова ГО «Західний інформаційний фронт» Юрій Кміть.

 

«Такий результат виборів був очікуваний. Експерти, соціологи ще десь за рік-два до виборів говорили про те, що українське суспільство вимагає нових політичних діячів. Тимошенко, Порошенко, Янукович та інші вже набридли нашим громадянам, вони хотіли нових облич. Тому це є однією з причин такого результату голосування. Але в успіху Зеленського є багато складових», – розповів Юрій Кміть.

За його словами, Петро Порошенко за п’ять років свого президентства припустився чимало помилок, які зіграли на руку Володимиру Зеленському. Одна із найбільших – незавершена війна на Донбасі, від якої українці втомились.

Реклама партнерів

«Для будь-якої держави п’ятирічна війна – це непосильне психологічне навантаження. Помилкою Порошенка було те, що він старався максимально загородити суспільство від цього психологічного стану. Також він дещо спекулював на темі війни, яка давала можливість менше дбати про економіку. Тож завжди говорилось, що саме через це є такий низький рівень добробуту. Якщо тема війни у нас гостро сприймалась протягом 2013-2014 років, то потім вона перестала бути настільки актуальною і болючою для суспільства. Натомість болючими темами стали тарифи, зарплати, сам добробут українців, корупція. А Порошенко з командою далі толерував тему війни, мови, а не піднімав ті теми, які найбільше цікавило суспільство», – пояснив експерт.

На думку політтехнолога, на вибір українців також вплинули корупційні скандали, які виникали довкола оточення Порошенка, «Роттердам плюс» (методика формування ціни на ринку електроенергії), а також кадрові призначення на вищі посадові ранги.

«Петро Порошенко припустився чимало інших помилок. Наприклад, ситуація з Михеїлом Саакашвілі, якого після конфлікту вигнали з країни, чи «Роттердам плюс». Чи навіть той факт, що вперше в історії України людину без юридичної освіти поставили Генпрокурором, під це спеціально писали законодавство. Згадаймо ситуацію з тим же Приватбанком, де є дуже багато запитань, на яких немає відповіді… Ці та інші помилки чинного президента нагромадились, породили певні питання у суспільстві і те незадоволення, яке вилилося у відповідний результат голосування», – додав Юрій Кміть.

Водночас він зауважив, що українці надіються на те, що Володимир Зеленський зможе вирішити їхні досить буденні проблеми, зокрема підвищити рівень життя. Саме тому на нього покладені великі сподівання, які Зеленському ще слід виправдати.

Більше того, Юрій Кміть наголосив, що під час цьогорічних виборів президента Львівщина голосувала за зовсім інші цінності, аніж переважна більшість України: «За Зеленського голосували й ті, хто знаходиться близько до території військових дій. А проти нього голосувала Львівщина, яка є найдальше від цієї зони. Ми знаємо, що Львівщина і західна Україна загалом завжди голосує за національність, за збереження української ідентичності, за європейський курс. Але виявилося, що ці питання не є настільки нагальними для інших територій держави. Насправді центр і схід країни не особливо закоханий в безвіз, в українську мову. Ці речі їм не настільки важливі, як добробут, ціна на газ, тобто всі такі абсолютно приземлені проблеми».

Як повідомляв Львівський портал, у неділю, 21 квітня, відбувся другий тур чергових виборів Президента України. Главу держави українці обирали з-поміж чинного Президента Петра Порошенка та шоумена Володимира Зеленського.

ЦВК наразі ще не опрацювала 100% протоколів. У президентських перегонах впевнено лідирує Володимир Зеленський, який набрав аж 73,2% голосів, а Петро Порошенко – 24,4%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.