ОСТАННІ НОВИНИ

ОПОРА назвала найпоширеніше порушення під час голосування на Львівщині

Вероніка Рой

|

Станом на 13 годину найпоширенішим порушенням серед тих, які фіксують спостерігачі ОПОРА на виборчих дільницях, є спроба видати бюлетені виборцям без паспортів. Про це Львівському порталу повідомили в Громадській мережі «ОПОРА. Львів».

 

Станом на 13 годину спостерігачі Громадянської мережі «ОПОРА» зафіксували 11 порушень або спроб порушень на виборчих дільницях Львівської області. Найпоширеніше з них — спроба видати виборчі бюлетені виборцям, які не мають з собою  паспортів. Щонайменше 3 такі спроби зафіксували на дільниці №460184 в місті Комарно Городоцького району. Раніше ОПОРА повідомляла про один з таких випадків. Крім того, спроби видати бюлетені виборцям без паспортів робили члени комісії №460366 (село Покрівці Жидачівського району). Спостерігачі ОПОРИ, фіксуючи подібні факти, робили зауваження членам ДВК, завдяки чому порушенням вдалось запобігти. На дільниці №461325 в селі Стара Ропа Старосамбірського району таки вдалось видати бюлетень для голосування виборцю, який не мав паспорта.

Щодо інших порушень, спостерігачі ОПОРИ зафіксували 2 випадки порушення таємниці голосування. На виборчій дільниці №460620 у селищі міського типу Добротвір Кам’янка-Бузького району виборець, вийшовши з кабінки для голосування сфотографував свій бюлетень, а потім кинув його до скриньки для голосування.  Крім того, на дільниці №460949 у селі Солонка Пустомитівського району фотограф від одного з інтернет-видань сфотографував зблизька виборчиню, яка саме кидала до виборчої скриньки заповнений виборчий бюлетень. На дільниці №460432 (місто Рава Руська Жовківського району) двоє людей одночасно зайшли в кабінку для голосування, що так само є порушенням таємниці голосування.

Реклама партнерів

На дільницях №460418 (місто Ходорів Жидачівського району) та №460949 (село Солонка пустомитівського району) зранку були відсутні плакати з інформацією про кандидатів в Президенти. До обіду ситуацію на обох дільницях виправили.

Також на дільниці №460418 (місто Ходорів Жидачівського району) кількість виборчих скриньок та кабінок для голосування була меншою, ніж передбачено Законом  «Про вибори Президента України».

Нагадаємо, сьогодні – другий тур чергових виборів Президента України. Главу держави українці обирають з-поміж чинного Президента Петра Порошенка та шоумена Володимира Зеленського.

У Львові відкрилися всі виборчі дільниці. Станом на 11:00 год. на Львівщині вже виявили чотири порушеннявиборчого законодавства. Водночас до поліції надійшло 179 заяв про порушення виборчого законодавства в Україні.

Також у Брюховичах чоловік хотів проголосувати замість свого сина, бо мав від нього доручення. А без паспортівпроголосувати хотіли на одній із виборчих дільниць у Львові, а у Бродівському районі – священик.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...