ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові попрощались із українським дисидентом та істориком Валентином Морозом

Соломія Головіна

|

Сьогодні, 20 квітня, відбулось прощання з українським дисидентом та політв’язнем Валентином Морозом, який помер на 83-ому році життя. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської ОДА.

 

Віддати останню шану Валентину Яковичу прийшли представники влади, політичні та громадські діячі, діячі культури, журналісти, письменники, науковці, громадськість.

Поховали Валентина Мороза на Личаківському кладовищі у Львові.

Реклама партнерів

Довідково:

Валентин Мороз народився 15 квітня 1936 року в селі Холонів, нині Горохівського району Волинської області в селянській сім’ї.

Після закінчення школи вступив на історичний факультет Львівського університету, потім до заочної аспірантури (на очну не прийняли через незадовільну оцінку з історії КПРС). Працював завучем і вчителем сільської школи, а з 1964 – викладачем Луцького педінституту, потім Івано-Франківського педінституту.

Вперше його заарештували у вересні 1965, а засудили за ст. 62 КК УРСР (антирадянська агітація і пропаганда) до 4 років таборів. Покарання відбував в Мордовії, звідки в самвидав виходить його «Репортаж із заповідника імені Берія».

Після звільнення в 1969 написав статті «Серед снігів», «Хроніка опору», «Мойсей і Датан».

1 червня 1970 року Валентина Мороза знову заарештували. Судовий процес був закритим з порушеннями законів, вирок – 14 років за тією ж статтею.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.