ОСТАННІ НОВИНИ

Легендарного українського дисидента Валентина Мороза поховають завтра на Личакові

Вероніка Рой

|

Валентина Мороза, політв’язня, публіциста, історика, який відійшов у вічність 16 квітня, поховають у суботу, 20 квітня, на Личаківському кладовищі. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської міської ради.

 

Спершу о 15.00 год. у каплиці на вул. Пекарській, 52 відбудеться прощання та чин похорону. Відтак, тіло покійного перевезуть на Личаківське кладовище.

Реклама партнерів

Довідка

Валентин Якович Мороз народився 15 квітня 1936 у с. Холонів Волинської області. Він був українським істориком, один із представників українського національного руху, політв’язень, дисидент, автор понад 100 наукових праць. Доктор Гуманітарних Наук (Honoris Causa) Державного Коледжу Джерсі, член Об’єднання українських письменників «Слово». З 2017 року почесний громадянин Волині.

Вперше Валентина Мороза заарештували у вересні 1965. Його до 4 років таборів засудили за антирадянську агітацію і пропаганду. Вдруге його заарештували 1 червня 1970.

Після 5-місячного голодування в 1979, під тиском світової громадськості, влада змушена була обміняти Мороза та ще чотирьох дисидентів на двох радянських агентів КДБ.

Серед основних його публікай: «Репортаж із заповідника ім. Берії (есе)», «Есеї, листи й документи», «Тверді мелодії», «Лекції з історії України», «Бумеранґ», «Мойсей і Датан» та інші.

Фото: Газета «День

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...