ОСТАННІ НОВИНИ

Порошенко підписав указ про створення на Турківщині нацпарку «Бойківщина»

Наталя Дуляба

|

Президент України Петро Порошенко затвердив створення національного природного парку «Бойківщина» на території Турківського району. Про це йдеться у відповідному указі від 11 квітня 2019 року. Про це повідомляє Львівський портал.

 

«З метою збереження генетичного, видового і ландшафтного різноманіття Українських Карпат, інших природних комплексів і об’єктів, що мають важливе природоохоронне, наукове, естетичне, рекреаційне та оздоровче значення, відповідно до статті 53 Закону України “Про природно-заповідний фонд України” постановляю створити на території Турківського району Львівської області національний природний парк “Бойківщина”», – йдеться у документі.

Нацпарк «Бойківщина» матиме площу 12 240 га, до його території входитимуть землі як комунальної, так і державної власності.

Реклама партнерів

Частина територій є об’єктами всесвітньої природоохоронної Смарагдової мережі. Вони давно є домівками для багатьох видів рослин і тварин, які стали рідкісними та зникаючими в межах Європи. Тут нараховується понад 30 видів трав’янистих рослин: баранець звичайний, аконіт опушеноплодий, лунарія оживаюча, чина гладенька, підсніжник білосніжник.

Як повідомляв Львівський портал, до Національного природного парку «Бойківщина» входитимуть землі Боринського і Турківського лісових господарств, а також Турківського дочірнього підприємства «Галсільліс».

Крім біотичного різноманіття, нацпарк «Бойківщина» разом із низкою пам’яток історії та архітектури однойменного етнографічного регіону стане осередком туризму та рекреації у Турківському районі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.