ОСТАННІ НОВИНИ

Уряд погодив створення на Турківщині природного парку «Бойківщина»

Наталя Дуляба

|

Сьогодні, 20 лютого, Кабмін прийняв рішення про створення у Турківському районі Національного природного парку «Бойківщина». Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, передає Львівський портал.

 

Новий нацпарк «Бойківщина» матиме площу 12 240 га, до його території входитимуть землі як комунальної, так і державної власності. Як наголосив Остап Семерак, надання цій території природоохоронного статусу першочергово полягає у збереженні для наступних поколінь старовинних лісів Карпат.

«Крім того, ця територія (майбутній нацпарк «Бойківщина», – ред.) цікава як майбутній науковий полігон для моніторингу та розробки дієвих заходів щодо збереження рідкісних видів рослин і тварин. Частина територій – об’єкти всесвітньої природоохоронної Смарагдової мережі. Вони давно є домівками для багатьох видів рослин і тварин, які, на жаль, стали рідкісними та зникаючими в межах Європи. Тут нараховується понад 30 видів трав’янистих рослин: баранець звичайний, аконіт опушеноплодий, лунарія оживаюча, чина гладенька, підсніжник білосніжник», – пояснив міністр.

Реклама партнерів

Для подальшої роботи над створенням на Турківщині нацпарку «Бойківщина» Президент України ще має підписати відповідний указ.

Як повідомляв Львівський портал, до Національного природного парку «Бойківщина» входитимуть землі Боринського і Турківського лісових господарств, а також Турківського дочірнього підприємства «Галсільліс».

Крім біотичного різноманіття, нацпарк «Бойківщина» разом із низкою пам’яток історії та архітектури однойменного етнографічного регіону стане осередком туризму та рекреації у Турківському районі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.