ОСТАННІ НОВИНИ

Завтра у Львові вшановуватимуть пам’ять жертв нацистських концтаборів

Вероніка Рой

|

У четвер, 11 квітня, до Міжнародного дня визволення в’язнів нацистських концтаборів у Львові відбудеться вшанування пам’яті жертв нацистських концтаборів. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської ОДА.

 

Відтак, до пам’ятного хреста на місці колишнього концентраційного табору «Шталаг – 328», що на вул. Грабовського,11 покладуть квіти та лампадки. Опісля, присутні спільно помоляться за жертвами нацистських концтаборів.

Окрім того, відбудеться мітинг-реквієм за участі керівництва області та громадських організацій.

Реклама партнерів

Усіх мешканців області та небайдужих запрошують долучитися до заходу та вшанувати пам’ять жертв нацистських концтаборів. Початок об 11:00 годині.

Довідково: 

Щорічно, 11 квітня (згідно з рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1991 року) відзначається Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборів, який встановлено в день входження американських військ на територію Бухенвальду (1945 р.). Пам’ятна дата відзначається громадськими організаціями, окремими органами влади в Україні та колишніх республіках Радянського Союзу.

Концентраційний табір Бухенвальд був побудований поблизу міста Веймара і почав функціонувати 19 липня 1937 року. За 8 років близько 239 000 чоловік були в’язнями Бухенвальда. Спочатку це були німецькі політв’язні, пізніше, в роки Другої світової війни, представники багатьох інших національностей. Велика кількість  ув’язнених загинула вже в період будівництва табору, яке велося без використання механізмів.

В Україні зафіксовано майже 300 місць масових страт населення, діяло 180 концтаборів, існувало 50 гетто.

Голодом і насильством в Україні винищено приблизно 4,5 млн. осіб. Усього протягом 1941-1944 pp. з України на каторжні роботи до Німеччини було вивезено 2,5 млн. чоловік.

Найбільшими місцями загибелі мирних громадян були Бабин Яр у Києві, Дробицький Яр у Харкові, Доманівка і Богданівка на Одещині.

У Львові в 1941-1944 роках було три концентраційні табори: Янівський, Єврейське гетто і табір для військовополонених «Шталаг-328», розташований у центрі Львова на території оборонного комплексу XIX ст. «Цитадель».

Встановлено, що в таборі «Шталаг-328» утримувалось 284 тисячі в’язнів різних національностей: українці, росіяни, євреї, італійці, поляки, бельгійці, білоруси, голландці та представники інших народів. Табір став місцем смерті близько 140 тисяч військовополонених.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.