ОСТАННІ НОВИНИ

Європарламент схвалив безвіз для британців після Brexit

Соломія Головіна

|

Європарламент у четвер ухвалив міру, що дозволяє британцям приїжджати в ЄС без візи навіть в разі Brexit без угоди, повідомляє прес-служба парламенту. За міру проголосували 502 члена парламенту, проти неї – 81 депутат, утрималися 29, передає  DT.ua.

 

Європарламент підкреслює, що безвізові умови будуть діяти тільки в тому випадку, якщо Велика Британія також не введе візи для жодної з країн-членів ЄС.

«Громадяни Великої Британії зможуть на короткий період в’їжджати в ЄС без візи за умови, що громадяни ЄС зможуть на таких же умовах приїжджати до Великої Британії», – йдеться в повідомленні Європарламенту.

Реклама партнерів

Міра буде застосовуватися з дня, коли Велика Британія покине ЄС. Наразі найближчої можливою датою Brexit є 12 квітня.

Громадяни Великої Британії зможуть перебувати в ЄС протягом 90 днів поспіль в будь-який 180-денний період.

Після схвалення парламенту законопроект повинен офіційно схвалити рада міністрів ЄС, і до 12 квітня він буде внесений до Офіційного журналу ЄС для того, щоб Брюсель до цієї дати був готовий до Brexit без угоди.

Це рішення за візами буде застосовуватися для всіх країн-членів ЄС за винятком Ірландії, де діє власна візова політика щодо Великої Британії. Також рішення поширюється на країни Шенгенської зони, що не входять в ЄС – Ісландію, Ліхтенштейн, Норвегію та Швейцарію.

Європейський Союз в середу повідомив, що готовий запропонувати прем’єр-міністру Великої Британії Терезі Мей тривале відтермінування Brexit до січня або квітня 2020 року – про коротку відстрочку мови поки не йде. Один з чиновників ЄС пояснив, що в Брюсселі готові до продовження термінів реалізації Brexit «ще на один рік», якщо все йде до виходу Великої Британії з Євросоюзу без угоди. При цьому британська сторона повинна дотримуватися суворих умов, включно із проведенням в травні виборів до Європейського парламенту. Мей продовжує сподіватися уникнути участі у виборах і розраховує на короткочасну відстрочку Brexit — до 22 травня. За її словами, це оптимальний термін для досягнення консенсусу щодо умовам Brexit з лідером опозиції в парламенті Джеремі Корбіним. Його підтримка необхідна Мей для затвердження парламентом її угоди про Brexit, яку депутати вже тричі відхилили. Напередодні вона визнала, що Великій Британії знову необхідно перенести дату виходу з ЄС, який мав відбутися 12 квітня.

Канцлер Німеччини Ангела Меркель підкреслила, що працюватиме «до останньої години», щоб забезпечити належний Brexit, але підкреслила, що «ці рішення повинні бути досягнуті перш за все в самій Британії».

Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер заявив, що Велика Британія не отримає жодних додаткових коротких відстрочок Brexit, якщо її парламент не ратифікує угоду про вихід до 12 квітня.

У понеділок, 1 квітня, британський парламент розглядав чотири альтернативних варіанти Brexit: за першим з них Британія виходить з ЄС, але залишається у Митному Союзі, за другим залишається не тільки у МС, але й членом внутрішнього ринку Євросоюзу. Ще два варіанти передбачали проведення додаткового референдуму щодо Brexit.

Після дебатів депутати нижньої палати відхилили усі чотири варіанти. До цього, 29 березня, їхньої підтримки не знайшли ще вісім варіантів виходу країни з Європейського союзу. У понеділок, 1 квітня, британський парламент розглядав чотири альтернативних варіанти Brexit: за першим з них Британія виходить з ЄС, але залишається у Митному Союзі, за другим залишається не тільки у МС, але й членом внутрішнього ринку Євросоюзу. Ще два варіанти передбачали проведення додаткового референдуму щодо Brexit. Після дебатів депутати нижньої палати відхилили усі чотири варіанти. До цього, 29 березня, їхньої підтримки не знайшли ще вісім варіантів виходу країни з Європейського союзу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...