ОСТАННІ НОВИНИ

Дебати на «Олімпійському» можуть бути формою передвиборчої агітації, - ЦВК

Соломія Головіна

|

Запропоновані кандидатами на пост Президента дебати на НСК «Олімпійський» можуть бути формою передвиборчої агітації, а не визначеними Законом «Про вибори Президента України» теледебатами. Про це сказав заступник голови Центральної виборчої комісії Євгеній Радченко, повідомляє Укрінформ.

 

«Те, про які дебати йдеться у постанові ЦВК, – це стаття 62 закону («Про вибори Президента України», – Ред.). Дебати, про які говорять зараз два кандидати, це трішки не та стаття закону, тобто ідеться зараз про ті дебати, які регулюються як форма передвиборної агітації», – зазначив він.

Радченко підкреслив, що стаття 62 закону про вибори Президента визначає процедуру і строки проведення передвибочих теледебатів, які проводяться на Суспільному телеканалі й оплачуються з державного бюджету.

Водночас він висловив думку, що, швидше за все, кандидати на пост глави держави, які говорять про дебати на стадіоні «Олімпійський», мають на увазі форму агітації, яка врегульована статтею 58 закону про вибори Президента щодо «проведення публічних дебатів, дискусій, прес-конференцій». За його словами, такі дебати мають оплачуватися з виборчих фондів кандидатів.

«Я не знаю, про що говорять кандидати, питайте у них, але, можливо, обидва кандидати погано читали закон. Є передвиборні теледебати, 62-га стаття закону і постанова ЦВК стосується саме цього. Коли один кандидат іншого викликає на дебати, то очевидно, що йдеться про частину 1 п. 3 статті 58 закону. Оце різниця», – додав заступник голови ЦВК.

Разом з тим Радченко нагадав, що до моменту прийняття ЦВК підсумкового протоколу про результати голосування 31 березня та оголошення повторного голосування (другого туру, – Ред.) агітація кандидатів на пост Президента не дозволяється.

Як встановлює стаття 62 закону про вибори Президента, теледебати проводяться в останню п’ятницю перед днем повторного голосування між 19 та 22 годинами в прямому ефірі, тривалістю не менше 60 хвилин.

Відповідно до постанови ЦВК від 5 травня 2014 року № 472 «Про Положення про порядок проведення Національною суспільною телерадіокомпанією України передвиборних теледебатів між кандидатами на пост Президента України, включеними до виборчого бюлетеня для повторного голосування, за рахунок і в межах коштів Державного бюджету України, виділених на підготовку та проведення виборів Президента України”, теледебати між кандидатами відбуваються в студії (кімнаті) Національної суспільної телерадіокомпанії України.

Як відомо, вчора кандидат у президенти Володимир Зеленський у своєму відеозверненні закликав діючого Главу Державу Петра Порошенка подебатувати з ним НСК «Олімпійський». Після цього Петро Порошенко дав відповідь і прийняв його виклик.

Також додамо, що ЦВК уже опрацювала 100 % електронних протоколів, у першому турі виборів 31 березня Володимир Зеленський набрав 30,24%, Петро Порошенко – 15,95% голосів виборців.

Фото: соцмережі

 

 

 

 

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...