ОСТАННІ НОВИНИ

Нафтогаз знизив ціну на газ для українців на 17 копійок

Соломія Головіна

|

НАК «Нафтогаз України» ще з 1 квітня 2019 року знизив ціну на газ для населення з 8,55 грн за кубометр до 8,38 грн за куб., тобто на 17 копійок за кубометр. Про це повідомляє УП.

 

«Ми вже виконали сьогоднішнє доручення прем’єр-міністра і з 1 квітня продаємо газ населенню за ціною нижче 8,55 грн», – йдеться в повідомленні «Нафтогазу».

Відзначається, що населення, яке купує газ напряму в «Нафтогазу», з початку квітня купує газ на 17 копійок дешевше.

Реклама партнерів

Зокрема, НАК ще 19 березня опублікував цінові пропозиції на газ з 1 квітня 2019 року для споживачів.

«В березні компанії Нафтогазу скористалися привабливою ринковою ситуацією і закупили достатні обсяги газу для забезпечення побутових споживачів групи», – зазначили тоді у НАК.

«Враховуючи це, «Нафтогаз України» знизить ціну на квітень для своїх побутових споживачів в Кіровоградській області та інших регіонах на 2%. Таким чином, кінцева ціна газу для побутових споживачів «Нафтогазу» складе 8,38 грн за куб. м замість 8,55 грн за куб. м», – йдеться у поясненні.

Водночас, промислові споживачі «Нафтогазу» купуватимуть газ, на умовах попередньої оплати, за ціною 5990 грн/тис. куб. м.

У компанії стверджують, що їм вдалося знизити ціну на газ за рахунок зниження власної маржі.

«Вплинути на маржу інших компаній-постачальників ми не можемо, це приватні компанії», – пояснили у НАК.

Крім того у «Нафтогазі» стверджують, що зобов‘язані продавати газ компаніям-постачальникам за ціною, встановленою у постанові №867, тому закликають Кабмін скасувати «існуючий режим ПСО та прибрати посередників у вигляді приватних збутових компаній з відносин між групою Нафтогаз та побутовими споживачами».

Водночас, у «Нафтогазі» заявляють, що не брали участі у розробці документу, на який посилається уряд, і їм ще невідомо,  про що у ньому йдеться.

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.