ОСТАННІ НОВИНИ

Дрогобич першим в Україні впроваджує запис в школи на блокчейні

Вероніка Рой

|

Дрогобицька міська рада запустила в публічне тестування запис до середніх навчальних закладів міста на основі технології Blockchain. Про це Економічній правді розповів керівник проекту Станіслав Гайдер.

 

Відтепер усі заявки батьків щодо запису до навчальних закладів будуть вноситись у базу даних, захищену від фальсифікації.

«Всі заяви до перших класів, які подані станом на березень вже внесені, а наступні заяви батьки можуть вносити і перевіряти самостійно. У квітні плануємо впровадити таку ж базу по дитячих садках, саме зараз відбувається тестування системи», – заявив Гайдер.

Реклама партнерів

За його словами, технологія Blockchain – це повністю прозорі процеси в освіті. Також він запевнив, що система побудована так, що надійно захищає персональні дані заявника і дитини.

«Ми відновлюємо довіру до місцевого самоврядування, оскільки з цією системою ми усуваємо корупційні ризики:  директор школи надає освітні послуги, а не приймає рішення, хто потрапить в клас, а хто – ні» – пояснив Станіслав Гайдер.

Раніше виконком Дрогобицької міської ради ухвалив рішення про переведення запису до навчальних закладів на базу технології Blockchain.

Наразі відділ інформаційних технологій та аналізу виконкому розробляє дорожню мапу використання технології Blockchain і в інших сферах міста, які знаходяться у віданні місцевого самоврядування. Зокрема мова йде про переведення реєстрацію заяв на отримання земельних ділянок на Blockchain, реєстр комунального майна, договорів та ін.

Дрогобицька міська рада готова і надалі ділитись своїми напрацюваннями і з іншими місцевими радами, і вже кілька років консультує колег щодо впровадження сервісів, які працюють в екосистемі Дрогобич – Smart City.

Нагадаємо, Львівський портал повідомляв, що рейтинг прозорості 100 міст України за 2018 рік очолив Дрогобич.

Фото: ЕП

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.