У шести районах Львова у період з 25 лютого до 15 березня проводитимуться рейди з виявлення та ліквідації незаконної стихійної торгівлі первоцвітів. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі Львівської міської ради.
У рейдах беруть участь представники Державної екологічної інспекції у Львівській області, ЛКП «Муніципальна варта», ГУ Національної поліції у Львівській області та районних адміністрацій міста Львова.
«Львівська міська рада разом із Державною екологічною інспекцією, а також представниками національної патрульно поліції проведе спільні рейди по виявленню стихійної торгівлі, а також всі реалізатори продукції первоцвітів будуть притягнені до адміністративної відповідальності. Під адміністративну відповідальність підпадають не тільки особи, які займаються реалізацією первоцвітів, а й особи, які зривають, перевозять та купляють ці рослини. Сьогодні працюватиме одна мобільна група, а завтра ми плануємо створити таких 6, які патрулюватимуть у районах нашого міста», — розповів заступник директора департаменту з питань екології та природних ресурсів Володимир Данилюк.
Адміністративна відповідальність в сумі становить від 1700 до 3660 грн.
«Держава екологічна інспекція у свою чергу проводить відповідні рейди по Львівській області. На сьогодні проведено понад 20 рейдів у різних районах, де максимально відбувається збут, це і Золочівський район, Миколаївський, зокрема і Самбірський район. На даний момент ми не зафіксували ще жодного випадку. Адміністративним кодексом чітко передбачено, якщо особа перший раз вчинила цей випадок, то їй надається мінімальний штраф, якщо ж це вже вдруге чи третє, тоді виписується максимальний штраф. Зауважу, штраф — це є адмінвідповідальність, зокрема нараховуються збитки за кожну цибулину, відтак державний інспектор рахує її по 62 грн. У 2016 — 2017 роках ми фіксували понад 70 протоколів, станом на сьогодні ми фіксуємо більше 25», — розповів начальник Державної екологічної інспекції у Львівській області Микола Маланич.
До проведення даних рейдів також долучиться і патрульна поліція.
«Наша завдання — це встановлення особи правопорушника. Тому що дуже часто громадяни не мають при собі документів, ну і звичайно одне із завдань патрульної поліції — це деескалація можливих конфліктів, недопущення якихось проявів фізичної розправи, і окрім того особовий склад патрульної поліції Львівської області націлений на виявлення даного виду правопорушень і повідомлення відповідних органів, які мають право складати адміністративні матеріали за даною статтею», — розповів начальник управління патрульної поліції Львівської області Роман Пилипенко.
Вероніка Рой