ОСТАННІ НОВИНИ

Голові Херсонської облради оголосили підозру за організацію вбивства Гандзюк: подробиці

Соломія Головіна

|

За фактом організації вбивства активістки Катерини Гандзюк оголошено підозру голові Херсонської облради Владиславу Мангеру. Про це на своїй сторінці у Facebook написав генпрокурор Юрій Луценко.

 

«Громадянину Мангеру В. М. оголошено підозру в організації вбивства Катерини Гандзюк», – написав він.

Реклама партнерів

Як зазначив Юрій Луценко,  Владислав Мангер знайшов людей і дав кошти на злочин.

«Це коротка схема ключових осіб цієї справи. На початку липня 2018 року громадянин Владислав Мангер, керуючись особистою неприязню, яка в нього виникла на підставі активної громадської діяльності Катерини Гандзюк, яка перешкоджає його корисливим інтересам… вирішив організувати умисне вбивство Гандзюк у спосіб, який завдасть потерпілій особливих фізичних та моральних страждань», – зачитав Луценко, передає УП.

Він додав, що для реалізації свого умислу Мангер звернувся до раніше знайомих йому Левіна та Павловського і запропонував їм знайти виконавців та організувати убивство Гандзюк.

«На вказану пропозицію Мангера і Павловський, і Левін відповіли згодою. На виконання цього злочинного плану Мангер дав Левіну та Павловському гроші у розмірі не менше 10 тисяч гривень для придбання необхідних засобів зв’язку та закупівлі знаряддя убивства», – сказав Луценко.

Крім того, за словами генпрокурора, Мангер узгодив з Левіним і Павловським суму винагороди за вбивство.

«У тому числі за здійснення нападу на Гандзюк не менше 5 тисяч 600 доларів. Іншу частину Левін та Павловський планували залишити для власного збагачення», – зачитав Луценко.

Він додав, що не пізніше 13 липня у Херсоні Левін та Павловський «за погодженням з Мангером» залучили до свого плану раніше знайомого їмТорбіна.

«Торбін залучив до вчинення нападу раніше знайомих йому Горбунова, Васяновича, Вишневського, Грабчука. Були відслідковані маршрути пересування Гандзюк, була закуплена кислота, була створена група закритих абонентів у мережі», – сказав Луценко.

31 липня, за його словами, Торбін, Грабчук, Горбунов, Васянович, Вишневський організували напад на Гандзюк.

«Не пізніше 4 серпня Павловський з відома Левіна передав Торбіну 4 тисячі доларів за вчинення посягання на життя Гандзюк та дав вказівку всім учасникам нападу вжити заходів для унеможливлення їх викриття правоохоронними органами», – розповів генпрокурор.

Він додав, що у подальшому Торбін передав виконавцям по 500 доларів, а решту суми залишив собі.

«Згідно з висновком експерта, смерть Гандзюк настала від термічних опіків до 40% тіла. Настання смерті перебуває у прямому причинно-наслідковому зв’язку з отриманими нею опіками від нападу. Таким чином, Мангер підозрюється в організації вчинення вбивства Гандзюк, вчиненого з особливою жорстокістю з корисливих мотивів, на замовлення, за попередньою змовою осіб», – підсумував Луценко.

Луценко також показав папірець з інфографікою, яка демонструє схему організації вбивства Гандзюк.

На ній, за його словами, поки що є один «заклеєний квадратик».

«Це імовірні зв’язки в органах влади та правоохоронних органах, які сприяли скоєнню цього злочину. Тут поки що доказів недостатньо для пред’явлення підозр, але робота над ними іде», – підсумував Луценко.

Як повідомляв Львівський портал, 31 липня 2018 року у Херсоні чоловік вилив на Катерину Гандзюк концентровану сірчану кислоту. 4 листопада 2018 року після багатьох операцій вона померла у лікарні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...