ОСТАННІ НОВИНИ

Через надання автокефалії українській церкві Варфоломію погрожують із Москви, – Порошенко

Вероніка Рой

|

Президент Петро Порошенко заявив, що вселенському патріарху Варфоломію погрожують із Москви через рішення надати автокефалію українській православній церкві. Про це він повідомив сьогодні, 8 грудня, у Львові під час урочистостей з нагоди відзначення 150-річчя створення товариства «Просвіта».

 

За словами Порошенка, перемовини зі вселенським патріархом щодо надання автокефалії українські церкві розпочались ще декілька років тому.

«Маємо результат – його всесвятість та Синод, перш за все, підтвердили незаконність анексії Київської митрополії Москвою, що було проведено ще в XVII столітті. Це було незаконно та неканонічно», – наголосив президент.

Реклама партнерів

За його словами, Вселенський патріархат не визнає претензій РПЦ на Україну.

«Рішення про надання автокефалії православній церкві України ухвалено, томос, грамоту яка це підтверджує, написано, Об’єднавчий собор призначено, і зараз колосальна відповідальність лягає на ієрархів», – зауважив Петро Порошенко.

Також він зазначив, що у цьому процесі він як президент та держава вцілому «свою справу зробили».

«Дуже багато хто не вірив, що він (вселенський патріарх Варфоломій, – ред.) дотримається даної обіцянки» – зауважив Порошенко. При цьому він додав, що Варфоломій зробив навіть більше ніж міг, «враховуючи шалений тиск та погрози, які сьогодні йому надходять з Москви».

Нагадаємо, Об’єднавчий собор, який має проголосити створення Автокефальної православної церкви в Україні, затвердить її статут та обере предстоятеля, відбудеться 15 грудня.

Рішення надати томос  про автокефалію православній церкві в Україні Синод Вселенського патріархату ухвалив  11 жовтня цього року.

Своєю чергою УПЦ Московського патріархату вже пригрозила покаранням архієреям, які візьмуть участь в Об’єднавчому соборі.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.