ОСТАННІ НОВИНИ

Головна екологічна проблема Грибович досі не вирішувалася, – експерт

Андрій Котенський

|

Попри усі плани рекультивації Грибовицького сміттєзвалища залишиться вирішити головну екологічну проблему – озера кислих гудронів. Це питання у компетенції Львівської області. Про це у коментарі Львівському порталу повідомив керівник ЛКП «Зелене місто» Вадим Ноздря.

 

За словами, В. Ноздрі, рекультивація Грибовицького сміттєзвалища триватиме не один рік, адже тіло полігону Грибовицького сміттєзвалища 26 га – це велика площа і маса сміття, яке горнули у яр. На сьогодні товщина сміттєвого покриву становить понад 100 метрів.

Реклама партнерів

«У першу чергу потрібно проводити випологоджування схилу, до рівня не більше 18 градусів. Це робиться для того, аби унеможливити подальші зсуви. Сьогодні ж на Грибовицькому сміттєзвалищі трапляються обриви і схили до 75 градусів. Далі слід вирішити чи не головну проблему Грибович – облаштування станції очистки фільтратів. Це проблема всіх сміттєзвалищ в Україні, адже маса відходів, які лежать просто неба, утворюють фільтрати через опади. Саме через дощову воду, яка проходить крізь сміття, й утворюються шкідливі фільтрати. Ще однією проблемою є дегазація. У зв’язку із реакціями у тілі полігону буде створено також станцію збору біогазу. Після цього на Грибовицькому сміттєзвалищі будуть створювати багатошаровий захисний екран його поверхні, що також передбачає створення півтораметрового родючого шару ґрунту і появу рослинності», – повідомив він.

Водночас він повідомив, що на Грибовицькому сміттєзвалищі залишалася невирішена головна екологічна проблема – озер кислих гудронів.

«Це компетенція не Львова, а Львівської області. На жаль, але областю досі не зроблено жодних кроків, щоб почистити цю територію від гудронів, а вони самі по собі нікуди не дінуться. У ідеалі їх необхідно переробити на сірчану кислоту та бітум, або пічне опалення. Це – недешеве задоволення. У будь-якому разі їх потрібно безпечно зберігати, бо їхнє перебування під відкритим небом є небезпечним», – зауважив він.

Водночас керівник ЛКП «Зелене місто» уточнив, що вони не будуть завершити рекультивацію Грибовицького сміттззвалища без вирішення проблеми гудронів.

«Питання кислих гудронів і питання фільтрату для ЛКП «Зелене місто» – на одному пріоритетному рівні. Ця проблема уже у процесі вирішення», – додав Вадим Ноздря.

Який сміттєпереробний завод і компостувальну станцію збудують у Львові? Як виглядають подібні об’єкти у Польщі? Де чекати нового полігону сміття? Про це та ще багато цікавого читайте у нашому матеріалі: ТУТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...