ОСТАННІ НОВИНИ

Евакуаційні виходи в українських школах обладнають дверима «антипаніка»

Наталія Дребот

|

Згідно з новими державними будівельними нормами евакуаційні виходи в школах повинні бути обладнані дверима «антипаніка». Про це пише «Урядовий портал».

 

У нових ДБН В.2.2-3:2018 «Будинки і споруди. Заклади освіти», передбачається обов’язкове встановлення у школах безпечних евакуаційних дверей без затворів з вільним відчиненням зсередини без ключа – дверей «антипаніка». ДБН вступили в дію 1 вересня 2018 року. Ця норма є обов’язковою та поширюється на проектування нових і реконструкцію існуючих закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної), вищої та післядипломної освіти, а також навчальних комплексів.

«Безпека дітей має бути завжди в пріоритеті. Тому при розробці нових ДБН щодо навчальних закладів ми ввели обов’язкове облаштування евакуаційних виходів дверима «антипаніка». Це двері, які вільно відчиняються зсередини приміщення без ключа, простим натисненням, і забезпечують швидку евакуацію без стовпотворіння», – написав заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе.

Він також нагадав, що евакуаційні виходи повинні бути в постійному вільному доступі і їх в жодному разі не можна перекривати або загороджувати, що, на жаль, іноді трапляється навіть у навчальних закладах.

Згідно з ДБН, двері евакуаційних виходів з коридорів поверху, сходових клітин, актових і фізкультурно-спортивних залів, аудиторій, класів, навчальних кабінетів і лабораторій, вестибюлів та інші двері на шляхах евакуації у школах повинні бути без затворів і у разі пожежі вільно відкриватись зсередини без ключа.

У закладах освіти не можна влаштовувати евакуаційні виходи через розсувні, обертальні та піднімально-опускні двері, а також турнікети, що обертаються або розсуваються.

Нагадаємо, Львівський портал вирішив провести ревізію розважальних закладів у нашому місті, щоби побачити, чи готові вони  до надзвичайних ситуацій. Всі подробиці читайте у матеріалі «Евакуаційне закулісся Львова».

Також Львівський портал провів інспекцію у місцях, де вирує нічне життя міста – популярних нічних клубах Львова.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...