ОСТАННІ НОВИНИ

Це маніпулювання, що АТОвцями покривають бізнесменів. Ніхто нами не прикривається, – учасник бойових дій про скандал із землями в Наварії

Соломія Головіна

|

Співзасновник Спілки ветеранів АТО Павло Нікітін у коментарі Львівському порталу наголосив, що питання виділення землі біля озера Наварія «обросло» маніпуляціями і політичними ігрищами.

 

Як пояснив учасник АТО, співзасновник Спілки ветеранів АТО Павло Нікітін, їхню організацію, яка якраз і подала заявку на отримання землі у Наварії, намагаються втягнути у якісь політичні «розборки».

«Оці ігрища нам вже надоїли…Прив’язують той факт, що за нашими спинами стоять якісь бізнесмени», – обурився він.

Реклама партнерів

За його словами, у 2017 році спілка подала заяву на ім’я голови Львівської ОДА, в якій було до 43 осіб: всі – виключно учасники АТО.

«Але тут також йде маніпулювання, наприклад, стосовно Мирослава Мельника. Так, він є бізнесменом і власником «Вілли Австрія», цього факту ніхто не заперечує, але є і інший момент: він є учасником АТО і в 2014 році він виходив з Дебальцевого. Пробачте, але в АТО йшли не бомжі, особливо, коли мова йде про 2014 рік. Тоді за все спорядження (камуфляж, берци, каску, тощо) треба було фактично платити з власної кишені. В цей час у армії нічого не було, і добре, що йшли багаті люди: бо він купував все це собі і заодно для ще кількох воїнів. Більше того, після завершення служби в армії Мельник став волонтером і активно допомагає воїнам. Ще один момент: багато говориться про те, що у списку є людина, яка працює у «Львівтеплоенерго» і претендує на землю. Мова йде про Руслана Семенюка. Так, дійсно є. Але він водночас являється учасником АТО 2014-2015 років. І такі маніпулювання йдуть постійно, це питання намагаються перенести у якусь політичну площину. Нам це обридло», – каже Павло Нікітін.

Окрім цього, він пояснив, що в урочищі біля озера, яке мер Пустомит так пропонує воїнам під дачі, будуватися не можна через нові державні будівельні норми.

«Як сказав сам міський голова міста Пустомит Олег Серняк, вони на сьогоднішній день в суді оскаржують детальний план озера Наварія. Водночас обіцяють людям, які проживають на вулиці Наливайка, надати право власності на землю, якою ті реально користуються вже 50-60 років, але не можуть узаконити своє право на неї. Те саме стосується кар’єру, в якому хочуть виділити учасникам АТО землю. Але всі вони або некомпетентні, або навмисно намагаються надурити людей. У це бавиться міський голова Пустомит, який об’єднав свої зусилля з міським головою Львова. Таким чином вони намагаються звести свої рахунки з Синюткою, а нас використовують як дурнів. До чого я веду? Якщо скасують детальний план території, необхідно буде розробляти новий, бо без цього не може йти мова ні про яке виділення земельних ділянок чи погодження для мешканців. Але всі забули про те, що у 2018 році було прийнято нові державні будівельні норми. Там є дуже хороше застереження: стаття 8.4 «Рекреаційні території». В пункті 2 цієї статті йдеться про момент, який унеможливлює будь-яке дачне будівництво, враховуючи старий кар’єр на території озера Наварія, також він унеможливлює узаконення землі для мешканців. Власне, цей пункт звучить таким чином: відстані між зонами відпочинку, дачної, садової забудови та ділянками автомобільних доріг загального користування слід приймати не менше як 500 м. Що це означає? Там по берегу якраз йде траса загального користування, згідно з новими державними будівельними нормами, відстань від дороги, де заборонено здійснювати будь-яке будівництво, має бути 500 м. Тобто у цю зону потрапляє фактично весь кар’єр і там відповідно до закону не можна будувати дачу», – зазначив воїн.

Відтак Павло Нікітін резюмував, що у цій ситуації кожен зайняв свою позицію – і мер Пустомит, і ЛОДА, і «Львівтеплоенерго», а учасників АТО просто намагаються зіштовхнути лобами з місцевою громадою.

Водночас він пояснив, чому у списку, який долучений до розпорядження, фігурує 83 особи. З його слів випливає, що у Львівській ОДА просто об’єднали заявки кооперативу «Озеро» та Спілки ветеранів АТО.

«На отримання землі претендував створений у 2007 році кооператив «Озеро». Така ж заявка надійшла від учасників АТО. Голова Львівської ОДА дав погодження, об’єднавши наші дві заявки, які були подані паралельно. І, враховуючи те, що кооператив фактично претендує на ділянку, яка поруч з нашою, очевидно, голова ЛОДА видав одне розпорядження замість того, щоб робити окреме для кооперативу та АТОвців. І, якщо уважно прочитати це розпорядження, там чітко написано: надати громадянам України згідно із списку, там не написано про те, що цю землю слід виділити учасникам АТО. Але, тим не менше, на цьому фоні також йде маніпулювання, мовляв, АТОвцями прикривають бізнесменів. Нами ніхто не прикривається…», – пояснив він.

На питання, чому все-таки ці дві заявки об’єднали, співзасновник Спілки ветеранів АТО відповів: «Про це сказати не можу, треба цікавитись у ЛОДА. Питання логічне, бо тоді б нас не могли б звинувачувати в чомусь чи маніпулювати».

Нагадаємо, як відомо, голова Львівської ОДА Олег Синютка дав доручення провести службову перевірку щодо виділення землі поблизу озера Наварія у Пустомитівському районі учасникам АТО. Виявилося, що не всі, хто отримав ділянкузгідно із його розпорядженням, являється учасником бойових дій.

Раніше голова ЛОДА на підставі клопотань учасників АТО виділив 83 ділянки біля озера Наварія. Втім, як пишуть ЗМІ, у списку 83 щасливчиків опинилися не тільки учасників АТО, а й ціла низка бізнесменів.

Як згодом повідомив Zaxid.net, створена головою ЛОДА Олегом Синюткою спеціальна комісія не виявила зловживань під час виділення землі біля озера Наварія: вона отримала підтвердження, що з 83 осіб лише 43 є учасниками бойових дій.

«Щодо решти 40, то спростувати чи підтвердити, чи вони є учасниками бойових дій, не видається за можливе, бо відповідь з державної служби, яка, мабуть, є єдиною базою, ще не надійшла», – говорить Ростислав Замлинський.

Також він додав, що, навіть якщо ці 40 людей виявляться не учасниками бойових дій, то все одно зловживань під час виділення землі немає, тому що згідно з земельним кодексом, кожен громадянин має право отримати ту чи іншу земельну ділянку.

Як повідомляв Львівський портал, у жовтні під час зустрічі голови ЛОДА із мерами міст у Олега Синютки виникла гаряча перепалка з мером Пустомит Олегом Серняком через наварійські землі.

Детальніше про перипетії довкола елітних земель біля озера читайте у матеріалі Львівського порталу «Земля обітована. Наварійський конфлікт».

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...