ОСТАННІ НОВИНИ

Без ковбасок і сала: Супрун розповіла, як правильно їсти яйця

Олена Карп'юк

|

У списку корисних для здоров’я продуктів неодмінно є яйця. Вони містять практично всі вітаміни, а також залізо, білок та рідкісні корисні жири – наприклад, холін. Яйця корисні для здоров’я очей, шкіри, волосся, печінки та мозку. Втім користь яєць безпосередньо залежить від того, із чим та як їх їсти. Про це на своїй сторінці у Facebook написала в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, передає Львівський портал.

 

Яйця не завжди вважали корисним продуктом. Війна із холестерином, взокрема і з яйцями, почалася у 70-х роках ХХ століття. Лікарі та дієтологи вважали, що вони шкідливі через холестерин і радили від них відмовитись або максимально зменшити споживання, аби запобігти серцево-судинним хворобам.

«Так, в яйцях є холестерин. Але він не робить їх шкідливими, тож їсти яйця можна і треба. Холестерин – це один із різновидів жирів. Він потрібен для роботи мозку, вироблення гормонів, функціонування травлення та багатьох інших процесів.

Одне середнє яйце містить близько 186 мг холестерину, що становить 62% рекомендованого добового споживання. Добова норма холестерину може коливатись від 100 до 300 мг в залежності від загальної кількості споживання калорій на день. В основному холестерин міститься в жовтку, а білок – це і є здебільшого протеїн. Тому якщо переймаєтесь рівнем холестерину, можете вживати тільки білок. Але тоді ви не отримаєте вітаміни та інші корисні сполуки з яєць», – пояснила Уляна Супрун.

Щоб отримати максимальну користь від споживання яєць, варто:

  • Їсти відварені яйця чи яйця пашот, але не смажити їх і не їсти сирими
  • Не доповнювати їх шкідливими продуктами: ковбасками, беконом чи салом (так ви не перевищете норму холестерину і не будете засмічувати свою їжу шкідливими жирами, канцерогенами та калоріями. Водночас будете споживати лише корисні мікроелементи, які є в яйцях. Їсти сало можна і навіть треба, але краще – окремо від яєць)
  • Комбінувати вживання яєць з іншою здоровою їжею (висівковий хліб, зелень, різні овочі, оселедець та олія. Така їжа, багата на клітковину чи ненасичені жири, допоможе тримати баланс холестерину в нормі та урізноманітнить раціон.

Фото: wallpaperstudio

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...