ОСТАННІ НОВИНИ

Медведчук хоче скасувати заборону російськомовного культпродукту на Львівщині

Олена Карп'юк

|

Організація Віктора Медведчука «Український вибір – Право народу» оскаржує в суді мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту у Львівській області. Про це пише Українська правда, передає Львівський портал.

 

В «Українському виборі» Медведчука вважають відповідне рішення Львівської обласної ради антиконституційним, дискримінаційним і таким, що утискає «права російськомовних громадян».

За його твердженням, мораторій порушує: 10 статтю Конституції України; 43 статтю закону «Про місцеве самоврядування в Україні»; 4, 5 і 10 статті закону «Про культуру»; 1 статтю закону «Про національні меншини в Україні»; 1, 2, 6 статті закону «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні».

Також «Український вибір» додає, що рішення облради йде в розріз із рішенням Конституційного Суду від 14 грудня 1999 року про тлумачення положень статті 10 Конституції щодо застосування державної мови органами державної влади, органами місцевого самоврядування та використання її у навчальному процесі в навчальних закладах України.

Крім того, мораторій нібито порушує рамкову конвенцію Ради Європи про захист національних меншин та Європейську хартію регіональних мов або мов меншин.

«Рішення Львівської обласної ради якнайкраще демонструє, що політики, одержимі русофобською істерією, не зупиняться ні перед чим: ні перед тотальним наступом на конституційні права громадян, ні перед порушенням міжнародних нормативно-правових актів, які Україна ратифікувала, тим самим взявши на себе зобов’язання виконувати їх», – заявляють у Медведчука.

«Настільки цинічне і брутальне нехтування правами громадян неприпустиме в цивілізованому суспільстві (тим більше в країні, яка, як переконують нас представники влади, рухається шляхом демократії й досягнення європейських стандартів)», – іронізують там.

Відтак «Український вибір» вимагає визнати протиправним і недійсним рішення Львівської облради від 18 вересня цього року і призупинити його дію в порядку забезпечення судового позову. Водночас організація додає, що також бореться в суді проти знесення у Львові Монумента слави, що на вул. Стрийській.

Зазначимо, Віктор Медведчук є кумом президента Росії Володимира Путіна і займає проросійську позицію. «Український вибір» стояв на позиціях федералізації України, коли Російська Федерація анексувала Крим та спровокувала сепаратизм і бойові дії на Донбасі.

Як повідомляв Львівський портал, 18 вересня депутати Львівської облради ввели мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території області. Згодом Посол Канади в Україні Роман Ващук назвав таке рішення дискримінаційним.

Додамо також, що людина Медведчука будуватиме у Львові житло.

Реклама партнерів
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...