ОСТАННІ НОВИНИ

Чому обійматись корисно для здоров’я? Пояснення від МОЗ

Олена Карп'юк

|

Брак тактильного спілкування може мати серйозні наслідки для психічного здоров‘я та самопочуття українців. Про це на своїй сторінці у Facebook написала в. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун, передає Львівський портал.

 

«Сьогодні особистий простір став набувати особливого значення. Ми часто боїмося проявити свої почуття, наприклад, обійняти чи просто подати руку незнайомій людині та інколи навіть своїм близьким. Натомість науковці стверджують, що така тенденція в нашому соціальному житті може мати серйозні наслідки для психічного здоров’я та самопочуття.

Ця своєрідна заборона на фізичний дотик сильно впливає на відчуття соціальної залученості. Одне з досліджень показало, що звичайний дотик може зменшити відчуття виключення та покращити настрій. А в деяких випадках  навіть зменшити відчуття болю», – написала Уляна Супрун.

За її словами, це відбувається завдяки тому, що у тілі знаходиться безліч рецепторів, стимулювання яких з допомогою дотику чи обіймів сприяє уповільненню пульсу та зменшенню тиску. Крім того, фізичний дотик має здатність впливати й на вивільнення гормону стресу – кортизолу, що зменшує відчуття стресу та тривожності.

У світі тенденція до зменшення фізичного контакту стає все більш поширеною. Вона не тільки характерна для повсякденного життя людей, але й суттєво впливає на професійні стосунки. Наприклад, у Британії для лікарів існує рекомендація менше торкатись своїх пацієнтів та зважати на їх особисті кордони, адже не завжди це можна правильно інтерпретувати.

«Відчуття дотику – одне з перших чому навчається людина та за допомогою якого починає пізнавати світ. В дитинстві ми більш схильні торкатись речей, обійматись чи просто триматись за руки. Втім стаючи дорослими, це інстинктивне відчуття нівелюється, а подекуди навіть стає нестерпним.

Тому одна корисна рекомендація: за можливості проявляйте свої почуття з допомогою дотиків. Це не означає, що потрібно почати обійматись та торкатись всіх навколо. Звісно, треба обов’язково поважати особистий простір інших або ж час від часу знаходити можливість побути наодинці з собою. Головне, щоб все відбувалося збалансовано», – наголосила Уляна Супрун.

Фото: МОЗ

Реклама партнерів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...